UEFA Europa League

Pobjede Porta i Atalante, remi u Leipzigu

Nogometaši Atalante i Porta ubilježili su minimalne pobjede u prvim utakmicama playoff runde Europske lige, dok su Leipzig i Real Sociedad odigrali 2-2.
Sport / Nogomet | 17. 02. 2022. u 23:32 Bljesak.info

Real Sociedad je dvaput vodio u Njemačkoj, ali nisu uspjeli doći do pobjede. Francuz Le Normand postigao je prvi gol za Baske u osmoj minuti, a 30. je izjednačio najbolji strijelac Leipziga također Francuz Christopher Nkunku na asistenciju Angelina.

U 64. minuti Oyarzabal iz penala opet dovodi Baske u prednost, nakon što je Gvardiol igrao rukom u šesnaestercu, da bi u 82. minuti također iz penala Šveđanin Forsberg postavio konačan rezultat.

Joško Gvardiol je igrao cijelu utakmicu za RB Leipzig.

Atalanta je u Bergamu s 2-1 preokretom svladala pirejski Olympiakos. Grci su poveli pogotkom Brazilca Soaresa u 16. minuti i tu prednost su čuvali sve do sredine drugog dijela kada je Albanac Berat Djimsiti u samo dvije minute zabio dva gola.

Mario Pašalić je odigrao cijelu utakmicu za talijansku momčad.

Porto je također preokretom kod kuće svladala rimski Lazio s 2-1. Talijani su poveli preko Zaccagnija (23), da bi pobjedu Portu donio Španjolac Toni Martinez s dva gola.

Barcelona - Napoli 1-1 (Torres 59-11m / Zielinski 29)

Borussia Dor. - Rangers 2-4 (Bellingham 50, Guerreiro 82 / Tavernier 38-11m, Morelos 41, 54, Lundstram 48)

Šerif - Braga 2-0 (Thill 43-11m, Traore 83

Zenit - Real Betis 2-3 (Dzjuba 25, Malcom 28 / Rodriguez 8, Jose 18, Guardado 41)

Atalanta - Olympiakos 2-1 (Djimsiti 61, 63//Soares 16)

Porto - Lazio 2-1 (Martinez 37, 49//Zacagni 23)

RB Leipzig - Real Sociedad 2-2 (Nkunku 30, Forsberg 82pen//Le Normand 8, Oyarzabal 63)

Sevilla - Dinamo 3-1 (Rakitić 13pen, Ocampos 44, Martial 45+1//Oršić 41)