Leao ušao u povijest

Pobjede Milana i Intera

Gosti su krenuli s centra, Hakan Calhanoglu je uposlio Rafaela Leaoa koji je zabio za 1-0 nakon 6.7 sekundi.
Sport / Nogomet | 20. 12. 2020. u 17:59 Bljesak.info

U susretu 13. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je na gostovanju pobijedio Sassuolo sa 2-1, a susret je obilježio Rafael Leao postigavši pogodak nakon svega šest sekundi igre što je najbrži gol u povijesti Serie A.

Dosadašnji rekord držao je Paolo Poggi koji je u prosincu 2001. godine zabio gol za Piacenzu protiv Fiorentine nakon osam sekundi.

Alexis Saelemaekers je u 26. minuti doveo goste do 2-0, a konačnih 2-1 postavio je Domenico Berardi u 89. minuti. Ante Rebić nije nastupio za Milan.

Inter je identičnim rezultatom pobijedio Speziju. Za milanski sastav zabili su Achraf Hakimi (51) i Romelu Lukaku (71-11m), a za goste zabio je Roberto Piccoli (90+4).

Marcelo Brozović je igrao do 66. minute, dok je Ivan Perišić ušao u igru u 80. minuti. Martin Erlić nije nastupio za goste.

Cagliari i Udinese su odigrali 1-1, a Marko Rog je igrao do 88. minute za domaći sastav.

Benevento je pobijedio Genou sa 2-0. Marko Pjaca je za goste igrao cijeli susret, dok Milan Badelj nije nastupio.

Večeras se još sastaju Atalanta - Roma, te Lazio - Napoli.

Na ljestvici vodi Milan sa 31 bodom ispred Intera koji ima bod manje. Juventus je treći sa 27 bodova. prenosi Hina.

Italija - 13. kolo

Torino - Bologna     1-1 (ned, 12.30)

Benevento - Genoa    2-0 (Insigne 57,  Sau 89-11m)

Cagliari - Udinese   1-1 (Lykogiannis 27 / Lasagna 57)

Inter - Spezia       2-1 (Hakimi 51, Lukaku 71-11m / Piccoli 90+4)

Sassuolo - Milan     1-2 (Berardi 89 / Leao 1, Saelemaekers 26)

Atalanta - Roma       (18.00)

Lazio - Napoli        (20.45)

Odigrano u subotu:

Parma - Juventus      0-4 (Kulusevski 23, C. Ronaldo 26, 48, Morata 86)

Sampdoria - Crotone   3-1 (Damsgaard 26, Jankto 36, Quagliarella 65 / Simy 45+1-11m)

Fiorentina - Verona   1-1 (Vlahović 19-11m / Veloso 8-11m)