Kvalifikacije za EURO 2024

Kane golom protiv Italije postao najbolji strijelac Engleske u povijesti

Harry Kane je u pobjedi Engleske 2:1 u gostima kod Italije na startu kvalifikacija za Europsko prvenstvo zabio svoj 54. pogodak za "Gordog Albiona", nadmašivši prijašnjeg rekordera Waynea Rooneyja.
Sport / Nogomet | 23. 03. 2023. u 22:54 Bljesak.info

Već u prvom poluvremenu "Gordi Albion" je imao vodstvo od 2:0. Prvo je Declan Rice zabio u 13. minuti, a potom se u završnici prvog dijela u strijelce upisao i Harry Kane pogodivši za 2:0 iz kaznenog udarca.

Gol za Azzurre postigao je Mateo Retegui u 56. minuti. Englezi su susret završili s desetori-com igrača nakon što je Luke Shaw u tri minute skupio dva žuta kartona.

Harry Kane je postao najbolji strijelac u povijesti engleske reprezentacije, a vlasnik je još nekoliko rekordnih ostvarenja.

Zabio je najviše golova kao kapetan (46), najviše golova iz penala (18), najviše golova u kalendarskoj godini (16 pogodaka 2021. godine) i najviše golova na velikim natjecanjima (12).

Rezultati susreta 1. kola kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo 2024. godine: