Kvalifikacije za Ligu prvaka

Pobjede Copenhagena i Antwerpa, remi u Glasgowu

Nogometaši atenskog AEK-a, nakon dramatičnog izabivanja zagrebačkog Dinama, poraženi su u prvoj utakmici playoffa Lige prvaka kod belgijskog Royal Antwerpa s 1-0.
Sport / Nogomet | 22. 08. 2023. u 23:15 Bljesak.info

Grci su bili opasnija momčad u prvom dijelu, ali su Belgijanci zabili gol preko Nizozemca Vincenta Jansenna u 16. minuti.

U 61. minuti isključen je domaći igrač Jelle Bataile, ali su Belgijanci dokraja bili bolja momčad, te su propustili nekoliko prilika da odu sa značajnijom prednošću u Grčku.

Antwerpu je ovo prva, povijesna pobjeda u Ligi prvaka.

Domagoj Vida, koji je usubotu u Ateni presudio Dinamu, odigrao cijelu utakmicu za AEK.

U Sosnowiecu je danski Copenhagen svladao poljskog prvaka Rakow s 1- 0 autogolom Rumunja Bogdana Racovitana iz devete minute.

U Glasgowu su Rangersi i PSV odigrali 2-2. Poveli su Škosti golom Senegalca Abdulaha Sime (35), a gosti poravnali preko Ibrahimja Sangarea (61) iz Obale Bjelokosti.

Rangersi još jednom vode pogotkom Velšanina Rabbija Matonda (78), da bi nizozemski doprvak ponovno poravnao, golom veterana Luuka de Jonga (80).

Borna Barišić je odigrao cijeli susret za Rangerse.

Uzvrati su za osam dana u Kopenhagenu, Eindhovenu i Ateni.