Prvi put u povijesti

VIDEO I Pirej gori, Olympiakos u finalu

Za dvadeset dana na rasporedu je veliko finale u kojem se sastaju Olympiakos i Fiorentina. Igra se na stadionu AEK-a u Atheni. U kakvoj atmosferi. Nije ni potrebno napominjati.
Sport / Nogomet | 09. 05. 2024. u 23:39 Bljesak.info

Navijači Olympiakosa su napokon dočekali i to. Prvo europsko klupsko finale u povijesti. Olympiakos je u Europskog ligi izgubio tri utakmice,
eliminirali su Maccabi ako su prvu utakmicu izgubili na svom terenu 1:4, nakon čega su u gostima slavili s pomalo nevjerojatnih 6:1.

Na kraju su u dvije utakmice polufinala razbili Aston Villu. Junak polufinalnih okršaja je bio Ayoub El Kaabi, Marokanac koji je zabio pet golova. Ni Martinez koji se vratio na gol Aston Ville nije pomogao

Već nakon deset minuta postalo je jasno kako Aston Villa teško može do senzacije u revanšu. Daniel Podence je pričekao Quinija, ovaj ubacio na drugu stativu gdje je neumoljiv El Kaabi. Aston Villa je u završnici prvog dijela napravila pritisak, ali nedostaje završnice u nekoliko obećavajućih situacija. Šut

Baileya je obranio Tzolakis. Sve je bilo jasno u 81. minuti kada je potvrđen gol El Kaabija za konačnih 2:0.