Bundesliga

Pet lakih komada Dortmunda protiv Freiburga

Borussia je odigrala sjajnu utakmicu protiv Freiburga (5-1) i jasno potvrdila da druga pozicija na tablici nije ugrožena, ali da ni od naslova ne odustaju.
Sport / Nogomet | 14. 01. 2022. u 23:02 Bljesak.info

Nogometaši Borussije Dortmund pobijedili su u derbiju 19. kola njemačkog prvenstva na svom stadionu četvrtoplasirani Freiburg s 5-1 (3-0) i približili se vodećem Bayerna na svega tri boda.

Pred samo 750 gledatelja na Signal Iduna Park stadionu koji prima 82.000 , Belgijanac Thomas Meunier (14, 29) je dva puta zabio za Borussiju u prvih pola sata.

Neposredno prije poluvremena na 3-0 povisio je Norvežanin Erling Haaland, koji je potom postigao još jedan gol u 75.minuti, da bi se za konačan rezultat pobrinuo Mahmoud Dahoud (86).

Počasni pogodak za momčad Freiburga postigao je bh. reprezentativac Ermedin Demirović (61). GOLOVi

Za Borussiju je 2022. krenula odlučno i uz dvije pobjede pokazala i dvije lijepe predstave, a samo u prvom poluvremenu žuto-crni su imali čak 12 udarac na gol.

Borussia u utorak igra kup utakmicu sa St. Paulijem, a Bayern u subotu gostuje u Bundesligi šestoplasiranom Kölnu.