Europska liga

VIDEO | Pašalić i društvo razbili Liverpool na Anfieldu!

Nogometaši Atalante napravili su veliki korak prema plasmanu u polufinale Europske lige nakon što su u prvom susretu četvrtfinala na Anfieldu nadigrali Liverpool sa 3-0.
Sport / Nogomet | 11. 04. 2024. u 23:15 Bljesak.info

Dvostruki strijelac za momčad iz Bergama bio je Gianluca Scamacca koji je zabio u 38. i 60. minuti, a pobjedu Atalante potvrdio je Mario Pašalić golom u 83. minuti.

Gosti su poveli u 38. minuti nakon brze kontre, Davide Zappacosta je sjajno povukao asistiravši Gianluci Scamacci koji je pogodio za 1-0.

Liverpool je u drugom poluvremenu pojačao pritisak, ušli su Salah, Szoboszlai i Diaz, no drugi gol na utakmici ponovo su zabili gosti.

De Ketelaer je u 60. minuti ubacio s desne strane, a Scamacca lijepo pogodio za 2-0 i svoj drugi gol na utakmici.

Konačnih 3-0 postavio je Pašalić u 83. minuti pospremivši odbijanac u mrežu.

Ponovo je u jednoj od glavnih uloga bio Scamacca odlično "podvalivši" do Edersona koji je pucao, Kelleher je obranio, a hrvatski reprezentativac pospremio loptu u mrežu za veliku pobjedu talijanskog sastava.

Atalanta je ovom pobjedom prekinula Liverpoolov niz bez poraza na Anfieldu koji je trajao čak 33 utakmice.

Posljednji domaći poraz Redsi su doživjeli u veljači prošle godine od Real Madrida (2-5) u Ligi prvaka, a potom su spojili 28 pobjeda i pet remija, piše Hina.