Premijer liga BiH

Novi poraz Sarajeva, Dudić i Kodro se pokušali sukobiti sa sucem

Na prvu priliku čekalo se do osme minute. Imao je nogometaš Sloge Milaković, ali je njegov udarac obranio Šahinović, prenosi N1.
Sport / Nogomet | 14. 10. 2022. u 20:21 Bljesak.info

Nogometaši Sarajeva podarili su novo razočarenje navijačima. Večeras je Bordo tim u okviru 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine poražen od Sloge Doboj rezultatom 1:0.

Samo minut kasnije Mersudin Ahmetović je izašao sam na golmana Sloge Đulčića, ali se spetljao i poslao loptu pored gola.

Tri minute kasnije Suljić šalje loptu za Mustafića, ali Đulčić još jednom intervenira.

Nakon toga dvije prilike za Slogu. Udarce Krstovskog i Milanovića je obranio Šahinović.

Do kraja prvog dijela zabilježeni su još dalekometni pokušaj Mustafića, te šut Kulenovića.

Na startu drugog dijela pokušao je Ikić, ali je udarac bio veoma slab.

Džafić je prijetio u 63. minuti susreta, ali je golman Đulčić još jednom intervenirao.

Sloga je do prednosti stigla u 74. minuti susreta. Kulenović je sjajno centrirao, a Basrak glavom matirao golmana Sarajeva.

Do kraja tim Feđe Dudića pokušavao je doći do poravnanja, ali se rezultat nije mijenjao pa je Sloga upisala veliku pobjedu.

Sloga nakon ove pobjede zauzima 7. poziciju na tabeli i ima 17 osvojenih bodova, dok je Sarajevo 6. sa 19 bodova.

Još jedan događaj koji je obilježio večerašnji meč bio je pokušaj verbalnog sukoba trenera Bordo ekipe Feđe Dudića i njegovog pomoćnika Mustafe Kodre sa glavnim sucem Aleksandrom Njegomirovićem, nekon čega je Kodro zaradio crveni karton, a video možete pogledati OVDJE.