Ludnica u Novom Gradu

Preokret Borca: Posušje u sudačkoj nadoknadi primilo dva gola

Banjalučki Borac i Posušje otvorili su 14. kolo Premijer lige odigravši sjajnu utakmicu na stadionu u Novome Gradu.
Sport / Nogomet | 14. 10. 2022. u 16:12 M.V. | Bljesak.info

Borac je svladao Posušje s 2:1 u prvoj utakmici 14. kola, a sva tri gola pala su u samoj završnici utakmice.

Posušje je povelo pogotkom u 89. minuti iz kontranapada. Završio ga je Gabrijel Boban pogodivši pokraj Ćetkovića. I kada se činilo da će Posušje odnijeti sva tri boda, domaći su zabili dva gola u sudačkoj nadoknadi.

Prvo je u drugoj minuti nadoknade na dodavanje Zakarića pogodio Pišćević, da bi samo par minuta kasnije Miloš Gigović dosudio penal za Borac. Enver Kulašin je pao u duelu s Pavlovićem, a Gigović se nije dugo dvoumio.

Jedanaesterac je u pobjedu Borca pretvorio Goran Zakarić.

Iako do same završnice nije bilo golova, obje ekipe imale su lijepe prilike za postizanje pogodaka. Borac je propustio dvije odlične u prvom dijelu, jednu preko Pišćevića, a drugu preko Subića.

Ipak, najbolju je imalo Posušje, i to početkom drugog polvuremena. Toni Jović je izveo slobodni udarac s 18 metara i topovskim udarcem pogodio gredu, a lopta se od gol linije odbila u polje.

Posušje će u sljedećem kolu dočekati Sarajevo, dok Borac ide na noge Igmanu.