Podjela bodova

Velež i Sarajevo remizirali, s tribina gađali Feđu Dudića

U posljednjoj utakmici Premijer lige prije prvenstvene stanke Velež i Sarajevo odigrali su 1:1 u Gabeli.
Sport / Nogomet | 19. 09. 2022. u 17:47 M.V. | Bljesak.info

Mostarski Velež i Sarajevo podijelili su bodove u derbiju i posljednjoj utakmici 11. kola Premijer lige. Velež je poveo golom Dženana Zajmovića u 55. minuti, a Sarajevo izjednačilo dvadeset minuta kasnije preko Ivana Ikića.

Za obje ekipe ovo je bila druga uzastopna neriješena utakmica, ali za pobjedom mogu više žaliti domaći koji su bili bolja momčad, osim pred kraj utakmice kada im je ponestalo snage.

Inače, ovo je bio prvi susret novog trenera Sarajeva Feđe Dudića sa svojim bivšim timom. U Gabeli je bilo i prilično burno, pogotovo nakon gola Sarajeva jer su domaći navijači smatrali da je pogotku prethodio prekršaj na Veležovom igraču.

Uslijedilo je komešanje na tribinama, a jedan predmet bačen je i prema samom Dudiću, za kojeg su neki očito smatrali da je preburno proslavio pogodak svoje momčadi.

I sudac Irfan Peljto imao je puno posla, pa je podijelio čak devet žutih kartona.

Ovo bi trebala biti posljednja Veležova domaća utakmica u Gabeli, jer bi njihov stadion trebao biti gotov do sljedećeg kola koje je na rasporedu poslije prvenstvene stanke.