Sloboda produžila krizu

Novi kiks Sarajeva: Promašili penal u 95. minuti!

U prvoj utakmici 6. kola Premijer lige BiH Sarajevo i Sloboda odigrali su 1:1 u Zenici.
Sport / Nogomet | 19. 08. 2022. u 21:51 M.V. | Bljesak.info

Sarajevo je nakon tri početne pobjede upalo u malu rezultatsku krizu. Ekipa Feđe Dudića večeras je napravila novi kiks, odigravši 1:1 sa Slobodom u utakmici u kojoj je bila domaćin.

Tuzlaci su nakon poluvremena vodili golom Nikole Komazeca, no u 51. izjednačio je Nardin Mulahusejnović.

Nakon pogotka Dudićeva momčad krenula je u ofenzivu i imala je veliki broj prilika, a u samoj završnici dvaput su tražili jedanaesterac. Sudac Antoni Bandić oba puta je pokazao da se igra nastavi, no u petoj minuti sudačke nadoknade pad Ahmetovića u šesnaestercu Slobode okarakterizirao je kao kazneni udarac.

Loptu je uzeo Rifet Kapić i dobro šutirao, ali je Bukvić još bolje intervenirao i u zadnjim sekundama utakmice spasio Tuzlacima bod.