La Liga

"No pasarán": Girona nakon pobjede ponovno na vrhu

Nogometaši Girone i nakon 22. kola ostaju na vrhu ljestvice španjolske LaLige, nakon što su kao gosti svladali Celtu Vigo s 1-0 i tako došli do 17. prvenstvene pobjede u ovoj sezoni.
Sport / Nogomet | 28. 01. 2024. u 22:55 Bljesak.info

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je 31-godišnji španjolski napadač Portu u 20. minuti.

Girona je tako došla do 55 bodova i opet preskočila Real Madrid za jedan bod.

No, madridska momčad ima utakmicu manje. Trećeplasirana Barcelona je nakon subotnjeg poraza od Villarreala (3-5) na domaćem terenu ostala 11 bodova iza Girone i sve je dalje od obrane naslova prvaka.

Celta Vigo je sa 17 bodova ostala 16. mjestu, samo dva boda iznad zone ispadanja.

Hrvatski nogometni reprezentativac Ante Budimir donio je bod svojoj Osasuni postigavši pogodak za 1-1 u dvoboju 22. kola španjolskog prvenstva odigranom na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan u Sevilli.

Domaća momčad je povela u 24. minuti, a strijelac je bio Isaac Romero. Osasuna je izjednačila u 55. minuti.

Nakon udarca iz kuta Budimir je loptu zahvatio glavom, ali je ona produžila do njegovog suigrača Davida Garcije. On je pucao sa sedam metara, ali je uputio loptu ravno na nogu Budimira koji ju je preusmjerio u mrežu.

To je njegov deseti prvenstveni pogodak u ovoj sezoni i sada je na diobi šestog mjesta s Gerardom Morenom iz Villarrela, na popisu najboljih strijelaca LaLige. Na vrhu su sa po 14 pogodaka Artem Dovbik iz Girone i Jude Bellingham iz Real Madrida, piše Hina.

Sažetak utakmice OVDJE

Bez pogodaka su u ovom kolu odigrali Cadiz i Athletic Bilbao.

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa Atletico Madrid je s 2-0 pobijedio Valenciju.

Na kraju prvog poluvremena Samuel Lino (45+4) je postigao vodeći pogodak, a konačnih 2-0 postavio je Memphis Depay u 57. minuti.