Napulj sve bliži naslovu

Napoli demolirao Juventus

Juventus je posljednji put primio pet golova u domaćem prvenstvu još tamo 30. svibnja 1993. godine, kada su poraženi od Pescare (5:1), dok je Napoli drugi put u povijesti uspio postići pet golova protiv Juventusa nakon 20. studenog 1988. godine.
Sport / Nogomet | 14. 01. 2023. u 00:45 Bljesak.info

Ohrabreni pozitivnom serijom u posljednjih osam utakmica domaćeg prvenstva, nogometaši Juventusa su doputovali u Napulj, na noge ljutom rivalu s željom da zakompliciraju situaciju na vrhu tabele. Na kraju je ostala samo ta želja, jer je Napoli do vrha napunio mrežu izravnog konkurenta i sada se odvojio na deset bodova prednosti ispred Juvea i Milana (utakmica manje).

Problemi za Staru damu su počeli rano, u 14. minuti ubojiti Nigerijac Osimhen je bio strijelac. Prehodno je šutirao Kvaratskhelia, ali je golman Juventusa odbio loptu. Gruzijac nije uspio atraktivnim potezom, ali zato jest na dodavanje Osimhena u 39. minuti za 2:0 na semaforu. Di Maria je prepolovio zaostatak Juventusa, pa nakon prvog dijela stvari i nisu izgledale toliko loše.

Međutim, u nastavku je bilo još gore. Bivši dinamovac Rrahmani je povisio na 3:1 u 55. minuti, opet je asistent bio Kvaratskhelia, baš kao i deset minuta kasnije, kada svoj drugi gol postiže Osimhen. Za konačnih 5:1 pobrinuo se Elmas. Napoli ima veliku prednost na prvom mjestu i definitivno je najveći favorit za osvajanje naslova, trećeg u povijesti, prvog nakon 1990. godine.