Pobjeda Girone

Najefikasnija momčad La Lige ne posustaje, stradao Rayo Vallecano

U susretu 26. kola španjolskog nogometnog prvenstva Girona je pobijedila Rayo Vallecano sa 3-0 vrativši se na drugo mjesto ljestvice Primere.
Sport / Nogomet | 26. 02. 2024. u 23:15 Bljesak.info

Nakon prvog poluvremena bez golova, Girona je u nastavku uspjela prelomiti utakmicu s tri gola.

Viktor Cigankov je u 52. minuti doveo domaćine u vodstvo, a korak bliže pobjedi Girona je stigla u 76. minuti kada su gosti ostali bez isključenog Pepa Chavarrije.

S igračem više Girona je do kraja susreta zabila još dva gola, a oba je u sudačkoj nadoknadi zabio Savio (90+1, 90+5).

Sažetak utakmice OVDJE

Girona se ovom pobjedom vratila na drugo mjesto sa 59 bodova, šest manje od vodećeg Reala, ali i dva više od Barcelone na trećem mjestu.

Ujedno, i dalje su Katalonci najefikasnija momčad La Lige sa 57 pogodaka u protivničkoj mreži, ispred Barce s golom manje i Reala sa 54 postignuta pogotka.

Rayo Vallecano je na 14. mjestu sa 25 bodova, sedam više od zone ispadanja, piše Hina.