UEFA Europska liga

Milanu dva gola prednosti, Marseille razbio Villarreal

Nogometaši Milana pobijedili su prašku Slaviju na domaćem terenu 4-2 u prvom dvoboju osmine finala Europske lige, a više od sat vremena imali su igrača više na travnjaku.
Sport / Nogomet | 07. 03. 2024. u 23:35 Bljesak.info

Gosti su u prve velike probleme upali u 26. minuti kada su ostali s igračem manje, isključen je Diouf.

Samo osam minuta poslije Giroud je golom za 1-0 naplatio brojčanu prednost Milana, ali već u 36. minuti je bilo 1-1 kada je domaćina šokirao Doudera.

Na odmor je Milan ipak otišao uz veliku prednost od dva pogotka nakon golova u završnici prvog dijela koje su dali Reijnders i Loftus-Cheek.

Slavia se nije predavala te je smanjila na 2-3 golom Schranza u 65. minuti. Talijanski velikan ipak je došao do dva gola plusa, a konačni rezultat postavio je Pulišić golom pet minuta prije kraja.

Sažetak utakmice OVDJE

Gotovo kompletan posao na putu prema četvrtfinalu Marseille je obavio u prvoj, domaćoj utakmici, u kojoj je pobijedio Villarreal 4-0.

U prvom dijelu su strijelci za Marseille bili Veretout i Aubameyang iz jedanaesterca, uz autogol Mosquere.

Početkom nastavka Aubameyang je zabio novi pogodak za 4-0 nakon čega su gosti ostali i s igračem manje. Bolje se Villarreal nosio s desetoricom te nije do kraja više primio pogodak.

Najzanimljivije detalje POGLEDATI OVDJE

Freiburg je pred svojim navijačima pobijedio West Ham 1-0, a jedini je gol dao austrijski reprezentativac Gregoritsch u 81. minuti, dok su u Lisabonu Benfica i Rangers odigrali 2-2.

Dva puta su gosti iz Škotske vodili nakon što su domaću mrežu pogađali Lawrence i Sterling u prvom poluvremenu, dok su Benficu u igru vraćali Di Maria golom iz jedanaesterca te Goldson koji je u 67. minuti dao autogol za konačnih 2-2, javlja Hina.

Golove POGLEDATI OVDJE

Europska liga, prve utakmice osmine finala:

Milan - Slavia Prag 4-2 (Giroud 34, Reijnders 44, Loftus-Cheek 45+1, Pulišić 85 / Doudera 36, Schranz 65)
Benfica - Rangers 2-2 (Di Maria 45+2, Goldson 67-ag / Lawrence 7, Sterling 45+5)
Freiburg - West Ham 1-0 (Gregoritsch 81)
Marseille - Villarreal 4-0 (Veretout 23, Mosquera 28-ag, Aubameyang 42-11m, 59)
Qarabag - Bayer Leverkusen 2-2 (Benzia 26, Juninho 45+2 / Wirtz 70, Schick 90+2)
Roma - Brighton 4-0 (Dybala 12, Lukaku 43, Mancini 64, Cristante 68)
Sparta Prag - Liverpool 1-5 (Bradley 46-ag / MacAllister 6-11m, Nunez 25, 45+3, Diaz 53, Szoboszlai 90+4)