Liga prvaka

Milan pregazio Salzburžane, poraz Juventusa, City uvjerljiv

AC Milan je u posljednjem kolu Lige prvaka na San Siru s uvjerljivih 4:0 deklasirao RB Salzburg i s drugog mjesta skupine E, iza Chelseaja, ide u osminu finala, prvi put nakon devet godina.
Sport / Nogomet | 02. 11. 2022. u 23:33 Bljesak.info

Sjajni Francuz Olivier Giroud u 14. minuti udarcem glavom doveo je Milan u vodstvo.

Utakmica je i definitivno odlučena početkom drugog dijela kada je Milan pobjegao na 3-0. Prvo je Krunić zabio u 46. minuti (asistencija Girouda), a potom još jednom Giroud u 57. minuti za 3-0.

Sve je zaključeno golom Messiasa u 91. minuti.

Manchester City je bez poraza osvojio skupinu G, a priču je zaključio pobjedom 3:1 protiv Seville, dok je PSG u skupini H s 2:1 svladao Juventus.

Kylian Mbappe je golom u 13, minuti nadmašio Messija kao najmlađi igrač u povijesti Lige prvaka s 40 golova.

Mbappe je to ostvario s 23 godine, deset mjeseci i 13 dana, pretekavši Messija koji je dosad bio najmlađi s 24 godine, četiri mjeseca i osam dana. Messi je 40. gol postigao 2011. godine.

Na 1:1 izjednačio je Bonucci u 39., da bi u 69. za pobjedu PSG-a 2:1 zabio Mendes u 69 na dodavanje Mbappea. GOLOVI

Benfica je u toj istoj skupini H s 6:1 u gostima bila bolja od Maccabi Haife. Jedini gol za Haifu zabio je Chery iz penala u 26. minuti.

Golove za Benficu zabili su Ramos (20′), Petar Musa (59′), Grimaldo (69′), Rafa Silva (73′), Henrique Araujo (88′) i Joao Mario (93′).

Jedini gol za Sevillu u skupini G protiv Cityja zabio je Mir u 31. minuti. Lewis je zabio u 52. za izjednačenje 1:1, za 2:1 Cityja zabio je Alvarez u 73. i za 3:1 precizan je bio Mahrez u 83. Ivan Rakitić za Sevillu je igrao do 67. minute.

Borussia Dortmund je u istoj skupini remizirala s Kopenhagenom u gostima 1:1. U 23. minuti za vodstvo Dortmunda zabio je Hazard, a izjednačio je Haraldsson za Kopenhagen u 41. GOLOVI