Serie A

Milan pregazio Napoli: Rossoneri slavili 4:0!

U derbi utakmici 28. kola talijanske Serie A nogometaši Milana su u gostima razbili Napoli pobijedivši s čak 4-0.
Sport / Nogomet | 03. 04. 2023. u 00:05 Bljesak.info

Napoli je izgubio tek treći put ove sezone u Serie A od još uvijek aktualnog prvaka, a ujedno je ovo bila najava skorašnjih četvrtfinalnih utakmica ova dva kluba u Ligi prvaka.

Napoli je utakmicu počeo kako igra i cijele sezone. Stisnuo je Milan te je prve dvije šanse propustio Simeone. No, cijela utakmica je zapravo bila takva da je Napoli napadao i pokušavao, dok je Milan punio domaću mrežu.

Najbolji igrač Milana u prvom dijelu je bio Brahim Diaz koji je u 17. minuti sve pripremio, a Rafael Leao je lijepo prebacio Mereta i zabio prvi pogodak Milana. Potom je Brahim Diaz u 25. povećao prednost Milana na 2-0.

Domaći sastav je unatoč dva primljena gola nastavio napadati. U takvom se ritmu igralo i početkom drugog dijela, a onda je Napoli slomljen u 59. minuti. Portugalac Rafael Leao se poigrao s Rrahmanijem i sjajno iskosa pogodio za 3-0 nakon čega je Napoli, valjda po prvi puta ove sezone, na terenu izgledao obezglavljeno.

Brojne šanse koje je ranije u utakmici Napoli promašio možda su povezane i s činjenicom da nije igrao prvi strijelac Serie A, Nigerijac Osimhen. Do kraja utakmice još je i Saelemaekers zabio za Milan i konačnih 4-0.

Milan se ovom pobjedom popeo na treće mjesto ljestvice. Rade Krunić igrao je do 83. minute.

Posljednji put Napoli je u Serie A primio četiri gola u veljače 2021. godine, tada od Atalante.

U ponedjeljak će se odigrati posljednje dvije utakmice ovog kola, a sastaju se Empoli - Lecce i Sassuolo - Torino.