Ligue 1

Mbappe i Messi "uništili" Tudorov Marseille

U najvećem derbiju francuskog nogometa, Paris St. Germain je na gostovanju sa 3-0 pobijedio Olympique Marseille i sada ima velikih osam bodova prednosti.
Sport / Nogomet | 26. 02. 2023. u 22:56 Bljesak.info

Nakon što je Tudorova momčad početkom veljače u Kupu izbacila PSG, navijači Marseillea priželjkivali su pobjedu i u prvenstvu koja bi zakomplicirala borbu za naslov prvaka.

Međutim, francuski prvak je na krilima Kyliana Mbappea i Lionela Messija ostvario uvjerljivu pobjedu učvrstivši se na vrhu Le Championnata.

Počelo je dobro za Marseille. U 12. minuti Nuno Tavares se sjurio prema vratima, međutim u završnici se spetljao i prilika je otišla u nepovrat. U 23. minuti je zaprijetio i Sead Kološinac, ali je njegov udarac blokiran.

Prvu veliku priliku gosti su pretvorili u vodstvo. Messi je sjajno povukao te asistirao Mbappeu koji je mirno svladao Pau Lopeza. Četiri minute kasnije mladi francuski napadač je uzvratio argentinskom majstoru. Mbappe je sjajnom loptom uposlio Messija, a ovaj zabio za 2-0.

U nastavku susreta domaćin se pokušao vratiti, pritiskao je i tražio priliku, dok je PSG vrebao iz kontri. Jedna takva je prošla u 55. minuti, a ponovo su u naslovnoj ulozi bili Messi i Mbappe. Argentinac kao asistent, a Francuz kao strijelac. GOLOVI

Bio je to 200. Mbappeov pogodak u dresu pariškog kluba kojim se izjednačio na vrhu ljestvice strijelaca sa Edisonom Cavanijem, piše Hina.

U ranije odigranom susretu Rennes je na gostovanju pobijedio Nantes sa 1-0 ostavši u igri za plasman u Ligu prvaka. Pogodak odluke zabio je Jeremy Doku u 19. minuti.