Na dva boda od PSG-a

Marseille nastavlja seriju, PSG i dalje pod pritiskom

Za konačnih 0:2 se pobrinuo Azzedine Ounahi. Marokanac je u trećoj minuti sudačke nadoknade sve sam uradio, pa Marseille i dalje nastavlja stvarati određeni pritisak na vodeći PSG koji je i dalje dva boda ispred. Kolašinac je odradio cijelu utakmicu.
Sport / Nogomet | 01. 02. 2023. u 21:40 Bljesak.info

Marseille Seada Kolašinca i Igora Tudora nastavljaju svoju seriju. Posljednji poraz njegova momčad upisala je 22. listopada, kad ih je pobijedio Lens, nakon čega su nanizali sedam pobjeda uz dva remija. Sedma je ostvarena protiv Nantesa u gostima 0:2. Početnih rezultat na semaforu je stajao do 57. minute, kada Claussa blokira Victor, lopta se nesretno odbija i ide iza leđa golmana Nantesa.

"Čudotvorac" na klupi Reimsa također nastavlja raditi dobar posao. Još od 18. rujna i utakmice protiv Monaca, Reims ne zna za poraz. Za šestu ovosezonsku pobjedu sredili su Lorient 4:2. Posebno je inspiriran bio Balogun koji je zabio hat-trick (44. – 11m, 61., 64.) i tako zauzeo vodeće mjesto na ljestvici strijelaca Ligue 1 s ukupno 14 golova, a jedan gol u pobjedi zabio je i Doumbia. Gosti su na kraju izgubili dva razlike, iako su nakon 36 minuta vodili 0:2 golovima Le Fee i Konea.

Duel direktnih konkurenta u borbi za opstanak otišao je na stranu Ajaccioa. Angers je vodio nakon prvog poluvremena pogotkom Sime, ali goste u nastavku dolaze do preokreta. Prvo je izjednačio Soumano, da bi pobjedu donio El Idrissy u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Troyes je poveo s 1:0 preko Baldea koji je realizirao jedanaesterac u ranoj fazi utakmice, ali su onda gosti u nastavku potopljeni. Već do poluvremena Toulouse je preko Dallinga i Chaibija preokrenuo rezultat.

Pobjedu su u drugom poluvremenu potvrdili van den Boomen iz penala te Onaiwu u zadnjim minutama. Domaćoj momčadi ovo je osma pobjeda sezone, a četvrta u posljednjih pet utakmica kojom imaju 29 bodova.