Zrinjski vodi na poluvremenu

Mario Ćuže bacio u trans užarene tribine, Velež pogodio vratnicu

U Mostaru se igra 47. poslijeratni službeni derbi, a nakon prvog poluvremena domaći HŠK Zrinjski vodi 1:0 protiv Veleža.
Sport / Nogomet | 13. 04. 2024. u 16:45 M.V. | Bljesak.info

Nakon prvih 45 minuta Zrinjski zasluženo vodi 1:0 u derbiju koji se igra pred punim tribinama, ali i u teškim uvjetima, jer temperatura ide i preko 30 stupnjeva.

Navijači su još pristizali na stadion kada je Zrinjski zabio i razveselio veliki broj navijača na tribinama. Nakon ubačaja s lijeve strane sve bolji Toni Šunjić glavom je spustio loptu do Marija Ćuže koji pogađa za 1:0.

U 20. minuti igra je nakratko prekinuta nakon starta Filipa Bradarića na Viti Čaiću. Iako je Bradarić bio taj koji je uklizao, i za to dobio žuti karton, on se uhvatio za koljeno i činilo se da je ozljeda teže prirode.

Iako je Bradarić uspio nastaviit susret, nakon nekoliko minuta opet je legao na travu i morao ga je odmijeniti drugi hrvatski veznjak, Tomislav Kiš. Iako je publika sa zadovoljstvom dočekala ulazak Kiša u igru, izlazak Bradarića donekle je poremetio igru Zrinjskog pa je Velež uspio doći do daha.

Velež je prvi put zaprijetio u 36. minuti kada je po lijevoj strani prošao Čaić, ali je šutirao previsoko.

U 42. minuti gosti imaju najbolju priliku za pogodak. Sudac Peljto dosudio je prekršaj na nekih 20 metara od gola Zrinjskog. Slobodan udarac izveo je Giorgi Guliašvili i majstorski šutirao, ali domaće je spasila vratnica.