Premier League

Manchester City se približio Arsenalu na tri boda

U susretu 31. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je pobijedio Leicester City s 3-1 smanjivši zaostatak za vodećim Arsenalom na tri boda.
Sport / Nogomet | 15. 04. 2023. u 23:25 Bljesak.info/Hina

Aktualni engleski prvak je sav posao obavio u prvih 25 minuta susreta postigavši tri gola. U nastavku susreta "Građani" su maknuli "nogu s gasa" okrenuvši se mislima prema uzvratnom susretu četvrtfinala Lige prvaka protiv Bayerna koji je na rasporedu u srijedu.

City je poveo u petoj minuti golom Johna Stonesa, na 2-0 je povisio Erling Haaland u 13. minuti iz jedanaesterca, da bi 12 minuta poslije sjajni Norvežanin zabio još jedan gol. Haaland je ove sezone zabio već 47 pogodaka u svim natjecanjima. Kelechi Iheanacho je smanjio u 75. minuti.

Ovom pobjedom City se približio lideru Arsenalu na tri boda zaostatka, no "Topnike" u nedjelju očekuje gostovanje kod West Hama. Dodajmo i kako City ima susreta manje, a odluka o prvaku mogla bi se riješiti u njihovom izravnom sudaru na Etihadu 26. travnja.

Kolo su obilježili domaći porazi Chelsea i Tottenhama, te nastavak pobjedničke serije Aston Ville.

U nedjelju se sastaju West Ham - Arsenal, te Nottingham Forest - Manchester United, a u ponedjeljak Leeds United - Liverpool.

Rezultati:

Chelsea - Brighton 1-2 (Gallagher 13 / Wellbeck 42, Enciso 69)
Everton - Fulham 1-3 (McNeil 35 / Reed 22, Wilson 51, James 69)
Tottenham - Bournemouth 2-3 (Son 14 / Vina 38, Solanke 51, Ouattara 90+5)
Wolverhampton - Brentford 2-0 (Costa 27, Hee-Chan 69)
Southampton - Crystal Palace 0-2 (Eze 54, 68)
Manchester C. - Leicester City 3-1 (Stones 5, Haaland 13-11m, 25 / Iheanacho 75)