Kao beba zvečku...

Manchester City razbio Manchester United

Nogometaši Manchester Cityja ponovno su se odvojili na šest bodova prednosti uz jednu odigranu utakmicu više od drugog Liverpoola na vrhu ljestvice engleske Premier lige zahvaljujući 4-1 domaćoj pobjedi protiv gradskog rivala Manchester Uniteda.
Sport / Nogomet | 06. 03. 2022. u 21:21 Bljesak.info

Prvo ime dvoboja na Etihadu bio je belgijski veznjak Kevin De Bruyne koji je postigao dva pogotka u prvom poluvremenu, prvoga za vodstvo 1-0 u 5. minuti, a drugog za prednost 2-1 u 28. minuti.

U međuvremenu je Jadon Sancho u 22. minuti preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora nakratko izjednačio na 1-1.

U nastavku je igrao samo City koji je nizao priliku za prilikom, no u strijelce se upisao samo Riyad Mahrez koji je u 68. minuti pogodio za 3-1, da bi početkom sudačke nadoknade postavio konačnih 4-1.

Vodeći City sada ima 69 bodova, drugi je Liverpool sa 63 i utakmicom manje, dok je United ostao peti s 47 bodova, jednim manje uz odigrane utakmice više od četvrtog Arsenala, javlja Hina.

Ranije u nedjelju je Arsenala kao gost s 3-2 (2-1) svladao "davljenika" Watford. Za važnu pobjedu "topnika" pogađali su Oedegaard (5), Saka (30) i Martinelli (52), dok su strijelci za Watford bili Hernandez (11) i Sissoko (87).

Ovim porazom Watford je ostao pretposljednji 19. s 19 bodova, tri manje uz utakmice odigrane više od 17. Evertona koji zauzima posljednju poziciju koja osigurava ostanak.

REZULTATI 28. KOLA,

Subota:

Leicester City - Leeds United 1-0 (Barnes 67)
Aston Villa - Southampton 4-0 (Watkins 9, Luiz 44, Coutinho 52, Ings 54)
Burnley - Chelsea 0-4 (James 47, Havertz 52, 55, Pulisic 69)
Newcastle United- Brighton and Hove Albion 2-1 (Fraser 12, Schar 14 / Dunk 55)Ž
Norwich City - Brentford 1-3 (Pukki 90+2 / Toney 32, 52-11m, 57-11m)
Wolverhampton Wanderers - Crystal Palace 0-2 (Mateta 19, Zaha 34-11m)
Liverpool - West Ham United 1-0 (Sane 27)

Nedjelja:

Watford - Arsenal 2-3 (Hernandez 11, Sissoko 87 / Oedegaard 5, Saka 30, Martinelli 52)
Manchester City - Manchester United 4-1 (De Bruyne 5, 28, Mahrez 68, 90+1 / Sancho 22)