Pobjeda Zrinjskog

Majstorija Tičinovića utišala punu Grbavicu

Novom pobjedom, petom u nizu, HŠK Zrinjski nastavio je put ka vrhu ljestvice i sada je drugi iza Širokog Brijega.
Sport / Nogomet | 08. 10. 2022. u 18:55 M.V. | Bljesak.info

Zrinjskom je pripao derbi 13. kola nakon kojeg je momčad Sergeja Jakirovića druga na premijerligaškoj ljestvici, i to s dvije utakmice manje.

Zrinjski je na punoj Grbavici svladao Željezničar s 1:0 i tako ga preskočio na ljestvici. Odluka je pala u 30. minuti utakmice. Nakon jedne loše intervencije Beće lopta je došla do Marija Tičinovića koji je prebacio loptu na lijevu nogu i onda prelijepo pogodio s nekih 18 metara.

U drugom poluvremenu gosti su prepustili inicijativu domaćima koji su najbliže pogotku bili u 58. minuti. Josip Čondrić se okliznuo i izgubio loptu, ona je došla do Hodžića koji ju je proslijedio do Semira Štilića, a ovaj iz idealne situacije pogodio gredu.

Čondrić se istaknuo u 78. minuti obranivši udarac Josepha Amoaha.

Aktualni prvak uskoro će nadoknaditi još jednu utakmicu, jer će u srijedu biti domaćin Veležu u još jednom mostarskom derbiju.