Muke u Helsinkiju

Prevljak u sudačkoj nadoknadi spasio BiH poraza u Finskoj

U prvoj utakmici u B Ligi nacija Bosna i Hercegovina odigrala je s Finskom 1:1 u Helsinkiju.
Sport / Nogomet | 04. 06. 2022. u 19:50 M.V. | Bljesak.info

Najneuspješniji izbornik u povijesti reprezentacije Bosne i Hercegovine, Ivajlo Petev, zamalo je i u novi ciklus krenuo neuspjehom. BiH je počela nastup u Ligi nacija, skupina B, utakmicom kod Finske u Helsinkiju.

Završilo je 1:1, s tim da je Bosna i Hercegovina izbjegla poraz u samoj završnici utakmice, odnosno u sudačkoj nadoknadi.

Vodeći gol postigao je Teemu Pukki, najbolji strijelac i kapetan Finske, iz jedanaesterca pred kraj prvog poluvremena. Jedanaesterac je dosuđen nakon duge provjere i asistencije VAR-a, a skrivio ga je Sanjin Prcić.

Inače, Finci su i prije i poslije gola bili bolja momčad, poništen im je i pogodak, a BiH je tek u zadnjih petnaestak minuta nešto ambicioznije krenula po pogodak. I onda kada se činilo da će Finska odnijeti pobjedu, u trećoj minuti sudačke nadoknade jednu odbijenu loptu Smail Prevljak pospremio je u mrežu.

Prevljak je u igru ušao kao posljednja izmjena Peteva, sedam minuta prije kraja.

Sljedeću utakmicu u Ligi nacija BiH će imati u utorak u Zenici protiv Rumunjske.