Ligue 1

Lyon ih obradovao: PSG obranio naslov prvaka Francuske

Nogometaši Lyona pobijedili su u uzbudljivom ogledu 31. kola francuske Ligue 1 Monaco s 3-2, a usporedno s njima su se veselili i u PSG-u koji je time i službeno obranio titulu prvaka.
Sport / Nogomet | 28. 04. 2024. u 23:00 Bljesak.info

Takav je rezultat razveselio igrače i navijače PSG-a koji su time i matematički osigurali 12. naslov prvaka Francuske u povijesti. Trenutačno PSG, tri kola prije kraja, ima nedostižnih 12 bodova više od Monaca.

PSG je time proslavio treći naslov prvaka u nizu, kao i šesti u posljednjih sedam sezona.

Odmah u prvom napadu Monaco je poveo kod Lyona golom Ben Yeddera. Do kraja poluvremena Lyon je sve poništio te je poveo 2-1 golovima Lacazettea u 22. i Benrahme u 26. minuti.

Još je jednom domaću obranu i vratara lomio Ben Yedder kada je u 60. pogodio za 2-2, dok je dvoboj odlučen u 84. minuti kada je Fofana postavio konačnih 3-2.

Inače, nogometaši Paris St. Germaina ove subote su na domaćem terenu odigrali 3-3 protiv Le Havrea.

Le Havre je golovima Operija u 19., Ayewa u 38. i Tourea iz jedanaesterca u 61. minuti vodio 3-1 sve do 78. minute.

Prvi pogodak za PSG je dao Barcola u 29. minuti, dok je u 78. na 2-3 smanjio Hakimi. Vodio je Le Havre potom sve do 95. minute, ali je tada efektan pogodak glavom postigao Goncalo Ramos za konačnih 3-3.

Napeta i dramatična bila je utakmica između nogometaša Rennesa i Bresta, a nakon čak devet golova gosti su pobijedili s 5-4. Brest, najugodnije iznenađenje sezone Ligue 1, tako se vratio na treće mjesto ljestvice preskočivši Lille, dok je Rennes ostao na sedmom mjestu.

Brest vodi borbu kako bi iduće sezone zaigrao u elitnoj Ligi prvaka gdje bi ih odvelo osvajanje trećeg mjesta.

Nakon samo devet minuta igre Rennes je imao vodstvo 2-0 i to zahvaljujući dvostrukom strijelcu Kalimuendu. Odgovor Bresta je bio sjajan jer je uzvratio s četiri pogotka do 66. minute. Strijelci u preokretu su bili Mounie u 11., Omari, koji je u 48. pogodio vlastitu mrežu te Satriano u 54. i Camara u 66. minuti.

Rennes nije bio slomljen nakon primljena četiri gola već je uzvratio golovima Theatea u 68. i Terriera u 79. minuti za 4-4.

Sve je ukazivalo da će sjajna utakmica završiti bez pobjednika kada je u 97. minuti Brest zabio i peti pogodak. Nakon ubačene lopte odlično je glavom reagirao Brassier i pogodio za veliko slavlje Bresta od 5-4.

U posljednjem susretu ovoga kola nogometaši Marseillea su na svom Velodrome stadionu svladali Lens 2-1.

Već u prvoj minuti Marseille je poveo golom Aubameyanga. Sve do 77. minute rezultat se nije mijenjao, a iako je domaći sastav bio bolji Lens je uspio izjednačiti pogotkom Saida.

Marseille je ipak vrlo brzo vratio prednost te je nakon velike pogreške gostujuće obrane Gueye u 85. pogodio za konačnih 2-1, javlja Hina.

Sažetak utakmice POGLEDATI OVDJE

Ligue 1, 31. kolo:

Lyon - Monaco 3-2 (Lacazette 22, Benrahma 26, Fofana 84 / Ben Yedder 1, 60)
Rennes - Brest 4-5 (Kalimuendo 4, 9, Theate 68, Terrier 79 / Mounie 11, Omari 48-ag, Satriano 54, Camara 66, Brassier 90+7)
Strasbourg - Nica 1-3 (Bakwa 18 / Guessand 44-11m, Dante 52, Sanson 83)
Lorient - Toulouse 1-2 (Ponceau 19 / Dallinga 59, Cissoko 83)
Clermont - Reims 4-1 (Cham 31-11m, 56-11m, Rashani 79, 90 / Nakamura 33)
Metz - Lille 1-2 (Mikautadze 23-11m / Ismaily 31, Yazici 44)

Subota:

PSG - Le Havre 3-3 (Barcola 29, Hakimi 78, Goncalo Ramos 90+5 / Operi 19, Ayew 38, Toure 61-11m)