Ligue 1

PSG uvjerljiv u gostima, ali Monaco mu odgodio proslavu naslova

Nogometaši PSG-a ipak nisu proslavili naslov prvaka četiri kola prije kraja Francuske lige zbog pobjede Monaca koji je na drugoj poziciji francuske lige.
Sport / Nogomet | 24. 04. 2024. u 23:15 Bljesak.info

PSG je ranije slavio 4-1 kod Lorienta, a Monaco je golom Fofane (62) u Monte Carlu pobijedio Lille s 1-0 i na drugom mjestu sada ima 11 bodova manje od Parižana.

Pretposljednji Lorient nije imao pravih šansi protiv vodeće momčadi lige iz Pariza. Ousmane Dembele je u 19. minuti zabio za 1-0, a Kylian Mbappe je u 22. postigao svoj 25. ovosezonski gol za 2-0.

Mbappe i Dembele sudjelovali su i kod trećeg pogotka pariške momčadi, u 60. minuti Mbappe je bio dodavač, a Dembele drugi put na utakmici strijelac.

Mbappe je u 90. minuti zabio drugi put na utakmici za svoj 26. prvenstveni pogodak i 20. pobjedu Parižana ove sezone.

U drugom večernjem dvoboju Marseille i Nice su odigrali 2-2. Clauss (31) i Aubemyang (56) bili su strijelci za Marseille, dok su za Nice pogađali Moffi (13) i Bard (72).