Premiership

Liverpool potonuo kod Brentforda

Početak godine nije mogao biti gori za Liverpool. Kloppov tim je odigrao utakmicu s Brentfordom u okviru 19. kola Premier lige i izgubio s 3:1.
Sport / Nogomet | 02. 01. 2023. u 20:38 Bljesak.info

Liverpool je do pauze za SP imao četiri uzastopne pobjede u Premier ligi i želio je produžiti pozitivnu seriju, ali je u prvom ovogodišnjem nastupu doživio novi, peti poraz na 17 utakmica i sa 28 bodova ostaje na šestom mjestu.

Meč protiv Brentforda nije bio po željama i zamislima Juergena Kloppa, pošto je Konate u 19. autogolom omogućio je vodstvo domaćoj ekipi.

U 40. minuti VAR je poništio gol Meea, a u 42. minuti je sve bilo čisto nakon što je Wissa glavom šutirao i prevario Alissona. Brazilac je naizgled obranio, no lopta je već bila cijelim opsegom prešla crtu gola.

U 50. minuti Oxlade-Chamberlain na centaršut Alexander-Arnolda glavom pogađa za 2-1 i vraća Redsima nadu.

Međutim, Liverpool nije uspio ništa posebno napraviti pred golom Pčela. Zato je domaćin u 84. minuti još jednim golom dotukao goste.

Mbeumo je dobio dvoboj sa Konateom, sjurio se prema golu Redsa i postavio konačni rezultat. GOLOVI