Na proste faktore...

Liverpool nanio drugi najteži prvenstveni poraz Manchester Unitedu

U najvećem derbiju engleskog nogometa Liverpool je na svom Anfieldu svladao Manchester United s nestvarnih 7-0 (1-0) u susretu 26. kola Premier lige.
Sport / Nogomet | 05. 03. 2023. u 20:45 Bljesak.info

Nakon izjednačenog prvog poluvremena ključni trenutak se dogodio u 43. minuti kada je Gakpo pogodio za 1-0. Početkom nastavka Nunez je u 47. minuti povisio na 2-0 nakon čega se United morao potpuno otvoriti što su brzonogi napadači domaćih iskoristili da iz protunapada do vrha napune mrežu gostiju.

Na 3-0 je svojim drugim golom povisio Gakpo u 50. minuti, za 4-0 pogodio je Salah u 66., za 5-0 je strijelac svojim drugim golom bio Nunez u 75. minuti, da bi Salah također postao dvostruki strijelac u 83. minuti, da bi konačni rezultat postavio Firmino u 87. minuti. GOLOVI

Ovo je drugi najteži prvenstveni poraz Manchester Uniteda u klupskoj povijesti, 26. rujna 1953. godine izgubio je od Wolverhampton Wanderersa također sa sedam razlike, ali tada je bilo 8-1, piše Hina.

Ovom pobjedom Liverpool je stigao na peto mjesto ljestvice s 42 boda, jednim više od šestog Newcastlea, dok je United ostao treći s 49 bodova, 14 manje od vodećeg Arsenala, a devet manje od drugog Manchester Cityja.

Ranije u nedjelju su Nottingham Forest i Everton igrali 2-2 (1-2). Gosti su dva puta vodili preko Graya (11-11m) i Doucourea (29), a domaćima je bod spasio Johnson (19, 77) s dva gola.

Nottingham je ostao 14. s 26 bodova, dok je Everton i dalje u zoni ispadanja, 18. s 22 boda, koliko ima i 17. Leeds United, ali Everton ima lošiju razliku pogodaka.

Rezultati 26. kola:

Subota:

Manchester City - Newcastle United 2-0 (Foden 15, Bernardo Silva 67)

Arsenal - Bournemouth 3-2 (Partey 62, White 70, Nelson 90+7 / Billing 1, Senesi 57)

Aston Villa - Crystal Palace 1-0 (Andersen 27-ag)

Brighton and Hove Albion - West Ham United 4-0 (MacAllister 18-11m, Veltman 52, Mitoma 69, Welbeck 89)

Chelsea - Leeds United 1-0 (Fofana 53)

Wolverhampton Wanderers - Tottenham Hotspur 1-0 (Traore 82)

Southampton - Leicester City 1-0 (Alcaraz 35)

Nedjelja:

Nottingham Forest - Everton 2-2 (Johnson 19, 77 / Gray 11-11m, Doucoure 29)

Liverpool - Manchester United 7-0 (Gakpo 43, 50, Nunez 47, 75, Salah 66, 83, Firmino 87)