Bundesliga

Leipzig preokretom do pobjede protiv Werdera, Stuttgart ugrožen

U posljednjem susretu 32. kola njemačkog nogometnog prvenstva RB Leipzig je preokretom u završnici susreta porazio Werder Bremen sa 2-1 skočivši na treće mjesto Bundeslige.
Sport / Nogomet | 14. 05. 2023. u 22:50 Bljesak.info

Sve najvažnije se dogodilo u posljednjih 20 minuta susreta.

Gosti su poveli u 70. minuti golom Leonarda Bittencourta, no u 87. minuti je izjednačio Willi Orban.

U drugoj minuti nadoknade Eren Dinkci je zabio za Werder, no pogodak je poništen zbog zaleđa. Kada se već činilo da će utakmica završiti bez pobjednika, Dominik Szoboszlai je u šestoj minuti nadoknade donio pobjedu domaćinu.

Kod oba gola Leipziga asistent je bio Christopher Nkunku.

U prvom nedjeljnom susretu Stuttgart i Bayer Leverkusen su odigrali 1-1.

Za oba sastava bila je to iznimno važna utakmica. Stuttgart je u opasnoj zoni i svaki mu je bod važan u borbi za prvoligaški spas, dok se Bayer još uvijek nada plasmanu u europske kupove.

Na koncu su susret odlučila dva jedanaesterca. Domaćin je poveo u 57. minuti golom Serhoua Guirassyja, a izjednačio je Exequiel Palacios u 70. minuti.

Stuttgart je ostao na 17. poziciji koja vodi u niži rang natjecananja sa 29 bodova, dok Schalke stepenicu više ima i bod više. Bayer je sedmi sa 49 bodova, koliko ima i Wolfsburg na šestom mjestu, posljednjem koje vodi u Europu.

Dva kola prije kraja prvenstva Bayern vodi sa 68 bodova, Borussia Dortmund ima bod manje, a treći je Leipzig sa 60 bodova.

Rezultati:

Stuttgart - Bayer Leverkusen 1-1 (Guirassy 57-11m / Palacios 70-11m)

RB Leipzig - Werder Bremen 2-1 (Orbán 87, Szoboszlai 90+6 / Bittencourt 70)

U subotu:

Bayern Munchen - Schalke 6-0 (Muller 21, Kimmich 29-11m, Gnabry 50, 65, Tel 80, Mazraoui 90+2)

Union Berlin - Freiburg 4-2 (Behrens 5, Becker 36, 38, Laidouni 80 / Gulde 56, Grifo 70-11m)

Eintracht - Mainz 3-0 (Kamada 18-11m Buta 40, Kolo Muani 59)

Wolfsburg - Hoffenhemim 2-1 (Kaminski 15, Waldschmidt 75 / Guilavogui 90+3ag)

Bochum - Augsburg 3-2 (Antwi-Adjei 2, Gouweleeuw 60ag, Losilla 62 / Maier 29, Yeboah 85)

Borussia D. - Borussia M. 5-2 (Malen 5, Bellingham 18-11m, Haller 20, 32, Reyna 90+4 / Bensebaini 75-11m, Stindol 85)

U petak:

Koln - Hertha 5-2 (Selke 8, Hubers 39, 69, Skhiri 43, Huseinbašić 81 / Tousart 18, Jovetić 33)