Bundesliga

Köln nadigrao Herthu i približio je "Zweiti"

U prvoj utakmici 32. kola njemačke Bundeslige Köln je pred svojim navijačima svladao berlinsku Herthu sa 5-2.
Sport / Nogomet | 12. 05. 2023. u 23:45 Bljesak.info

Povela je domaća momčad u 8. minuti golom Selkea, da bi pogocima Tousarta (18) i Jovetića (33) gosti došli do preokreta.

Međutim, već do kraja prvog poluvremena Hubers (39) i Skhiri (43) vratili su Köln u vodstvo.

U drugom poluvremenu Hubers svojim drugim pogotkom (69) i Huseinbašić (81) potvrdili su pobjedu domaće momčadi.

Hertha je već u 12. minuti ostala bez hrvatskog stopera Uremovića, koji je napustio teren zbog ozljede. GOLOVI

Köln je sa 41 bodom privremeno zasjeo na 10. mjesto, dok je Hertha ostala na 25 bodova i na začelju ljestvice te je još jedan korak bliže ispadanju u niži rang.

Ispred Herthe su s tri boda više Bochum i Stuttgart, a pet bodova više ima Schalke. Sve tri momčadi imaju i utakmicu manje.

Vodeći Bayern ima 65 bodova, jedan više od Borussije Dortmund. Bavarci će u subotu ugostiti Schalke, a u Dortmund stiže imenjak iz Mönchengladbacha.