Dominacija domaćih momčadi

Bayern deklasirao Schalke, Union Berlin blizu Lige prvaka

Bayern je na prvom mjestu ljestvice sa 68 bodova, četiri više i utakmicom više od drugoplasirane Borussije Dortmund. Schalke je na 16. poziciji s 30 bodova.
Sport / Nogomet | 13. 05. 2023. u 18:53 Bljesak.info

Nakon određenog vremena opet smo vidjeli pravi Bayern. Bayern koji je utrpao šest komada Schalkeu. Thomas Tuchel je krenuo s jednom ofenzivnom varijantom Müller i Musiala su bili u početnoj postavi koja je od početka krenula praviti pritisak. I upravo je Müller načeo goste već u 21. minuti.

Nakon pregleda VAR-a sudac Robert Schröder je dosudio jedanaesterac Joshua Kimmich nije propustio priliku što je ujedno bio rezultat prvog poluvremena. Serge Gnabry je u razmaku od samo četiri minute postigao gol, nakon čega je utakmica bila odlučena. U završnici je Mathis Tel povisio na 5:0 deset minuta prije kraja, dok je konačnih Bayern - Schalke 6:0 postavio Nusair Mazraoui u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Trener Uniona Urs Fischer napravio je tri promjene u odnosu na posljednji susret, baš kao i kolega na drugoj strani Christian Streich. Sheraldo Becker je na drugoj strani bio najbolji igrač utakmice,
za samo dvije minute je bacio u očaj navijače Freiburga.

Prvo je pripremio šansu za gol Kevina Behrensa u petoj minuti, dok je Becker sam u dvoje minute zabio dva gola, pa je Union Berlin stigao do velike prednosti. Streich je napravio tri izmjene u nastavku utakmice, Freiburg je izgledao bolje na terenu. Gulde je zabio glavom nakon ubacivanja Grifa iz kornera, dvadeset minuta prije kraja, Grifo je vratio svoju momčad u utakmicu, ali je ipak u 80. minuti, Laidouni osigurao tri boda Union Berlinu koji bi vrlo lako mogao naredne sezone igrati Ligu prvaka.

Pobjedu je kod kuće upisao i Eintracht koji je svladao Mainz 3:0, golovima Daichija Kamade iz jedanaesterca u 18. minuti, Butea u 40. i Koloa Muanija u 59. minuti.

Bochum je kao domaćin svladao Augsburg 3:2. Igralo se manje od 120 sekundi kada je Antwi-Adjei iz oštrog kuta zakucao loptu pod prečku. U prvih pola sata bilo je prilika na jednoj i drugoj strani,
i Augsburg je uspio uzvratiti preko Maiera što je bio rezultata prvog poluvremena.

U 59. minuti, domaćini su spretno preko Gouweleeuwa koji je zatresao vlastitu mrežu stigli do prednosti. Tri minute poslije Bochum je imao 3:1, zahvaljujući kapetanu Losilli. Lopta je i kod trećeg gola zakačila jednog igrača gostujuće momčadi. Pet minuta prije kraja Yeboah je smanjio na 3:2, ali u preostalom vremenu gosti nisu mogli bez boda.

Wolfsburg je svladao Hoffenheim rezultatom 2:1. Golove za Kovačevu momčad zabili su Kaminski (15. minuta) i Waldschmidt (75. minuta), dok je utješni gol Hoffenheima bio autogol kojeg je u svoju mrežu pospremio Guilavogui u trećoj minuti sudačkog dodatka.