Luda noć

LeBron nezaustavljiv, Celticsi ubacili 155 poena, dobar Šarić

Boston Celticsi su sa 155:104 razbili Indiana Pacerse, što im je bila deseta utakmica u povijesti franšize sa 150 poena ili više i prva od 1992.
Sport / Nogomet | 02. 11. 2023. u 09:11 Bljesak.info

Mogli bismo reći kako je bio nije bio dugo u "fazi mirovanja". Morao je LeBron James odigrati i nešto u svom stilu, onako kada je obi;no nezaustavljiv. Ovaj put je to bilo u gradskom derbiju, protiv LA Clippersa koje Lakersi nisu dobili od srpnja 2020. godine.

Mogli su Lakersi posao završiti i prije produžetka, jer su imali devet razlike dvije i pol minute prije kraja. Ali su onda Clippers pogodili tri trice, Lakersi samo četiri bacanja. Upravo je Paul George s linije slobodnih bacanja svojoj ekipi osigurao produžetak. Tamo Clippersi nisu pogodili neke trice i Lakersi su upisali pobjedu 130:125.

Najbolji strijelac NBA lige svih vremena postao je u noći na četvrtak prvi košarkaš u njenoj povijesti koji je ubacio 35 ili više poena nastupajući u svojoj 21. sezoni među košarkaškom elitom. James, koji će u prosincu proslaviti 39. rođendan, bio je nezaustavljiv u ogledu gradskih rivala i kraj susreta dočekao je s 35 koševa (trica 4/8, ukupno 13/19), 12 skokova, sedam asistencija i dvije blokade. Lakersi su u ovoj utakmici okončali niz od 11 domaćih poraza od Clippersa.

Posljednju pobjedu u utakmici u kojoj su bili domaćini upisali su protiv Clippersa na Božić 2016. godine, iako znate koriste istu dvoranu. Anthony Davis dodao je 27 koševa i 10 skokova, D’Angelo Russell ubacio 27, a odličan je u produžetku utakmice za Lakerse bio i Austin Reaves, koji je ubacio sedam od svojih ukupno 15 poena u tom dijelu igre.

Dok Harden čeka finalizaciju tradea, Kawhi Leonard i Paul George vuku Clipperse. prvi je postigao 38 poena, drugi 35, dok je Westbrook stao na 24. Ivica Zubac, također nekadašnji igrač Lakersa, za Clipperse je odigrao 29 minuta. Ubacio je 7 poena i imao 9 skokova.

Dallas Mavericksi ostvarili su i četvrtu pobjedu sezone porazivši Chicago Bullse nešto napadački skromnije izdanje Luke Dončića. Mavsi su pobijedili 114:105 i zadržali stopostotan učinak (4-0), ostvarivši tako najbolji ulazak u sezonu još od sezone 2004./05.

Da stvar po Dallas bude bolja, do pobjede su došli bez uobičajenog raspucanog izdanja Luke Dončića. Slovenski je reprezentativac svejedno bio nadomak triple-doublea s 18 poena, deset asistencija i sedam skokova. Prvi strijelac Mavsa bio je Grant Williams s 25 koševa, a pratio ga je Tim Hardaway s 24.

Boston Celticsi su sa 155:104 razbili Indiana Pacerse, što im je bila deseta utakmica u povijesti franšize sa 150 poena ili više i prva od 1992. Rekordna utakmica i dalje ostaje ona iz sezone 1958./59. kada su Minneapolisu (današnjim Lakersima) ukrcali 173 poena. Najefikasniji u slavlju Celticsa bio je Jayson Tatum s 30 poena, 12 skokova i četiri asistencije.

Aktualni prvaci, Denver Nuggetsi su doživjeli prvi poraz u sezoni. Poprilično uvjerljiv. Minnesota je bila bolja 110:89. Sve je odlučeno sredinom druge četvrtine. Domaćin je serijom 11:0 od 48:37, otišla na 59:37 i bilo je jasno da će se gosti teško izvući iz velikog problema. Nikola Jokić je bio usamljen kod prvaka s 25 poena i 10 skokova, dok je Minnesota imala Anthonyja Edwardsa (24 poena), Karl-Anthony Towns (21 poen), Gobert je sakupio 12 skokova.

Warriorsi su na svom parketu tijesno svladali Sacramento Kingse 102:101 u dramatičnoj završnici. Curry je pogodio za vodstvo domaćina 100:99, potom je Sabonis vratio minimalnu prednost Kingsima, da bi gotovo na isteku vremena Klay Thompson donio trijumf Warriorsima.

Dario Šarić u igri je proveo 20 minuta i u tom vremenu postigao 15 koševa (6/9 iz igre), šest skokova i dvije asistencije. Bio je drugi strijelac Warriorsa, iza Curryja s 21 poenom. Kod Kingsa je prvo ime bio Sabonis s 23 koša, 11 skokova i osam asistencija.