Relativno mirna večer

Zubac odličan protiv Spursa, 20 godina od debija LeBrona

Sport / Košarka | 30. 10. 2023. u 09:38 Bljesak.info

Od početka sezone ovo je bila njegova najbolja partija. Ivica Zubac je protiv San Antonio Spursa ostao na parketu 22 minute što je bilo dovoljno za 16 poena i 8 skokova.

LA Clippersi su razbili Spurse 40 razlike. Clippersi su imali + 21 u drugoj četvrtini prije nego što je Westbrook pogodio tricu za 56:37 na poluvremenu. Domaći sastav je imao pet igrača koji su ubacili 16 ili više poena, predvodio ih je Kawhi Leonard s 21 poenom. Paul George i Russell Westbrook su stali na 19.

Victor Wembanyama na svom prvom NBA gostovanju upisao 11 poena, pet skokova i dvije asistencije, mladi Francuz je već u ranoj fazi shvatio koliko teška sezona će biti pred njim ali i njegovom ekipom. Dovoljno je pogledati broj izgubljenih loptu Spursa (25), pa je jasno kako izgledaju na startu sezone.

"Nije važno koliko će utakmice biti teške, već koliko ćemo mi biti uporni. Ne vidim razloga da budem frustriran, tri utakmice u sezoni smo odigrali, učimo, sakupljamo iskustvo", rekao je nakon utakmice Wembanyama. Devin Vassell predvodio je Spurse s 14 poena, a Cedi Osman dodao je 12 s klupe.

Najbolja utakmica bila je ona između Sacramento Kingsa i LA Lakersa. Kingsi su pokvarili jednu malu obljetnicu. Onu LeBrona Jamesa i prolaska dvadeset godina od njegovog debija na NBA parketima.

James, prvi izbor Cleveland Cavaliersa 2003. godine, završio je s 27 poena, 15 skokova i osam asistencija za 39 minuta u ovoj utakmici. U toj prije dvadeset godina protiv istog protivnika je postigao 25 poena uz devet asista i šest skokova. Tog 29. listopada 2003. godine su Lakersi također poraženi.

Jamesov prvi poen u toj utakmici bio je nakon skoka kada je smanjio vodstvo Kingsa na 7:6, u nedjelju, James je pogodio tricu kod vodstva Sacramenta 7:3. Malik Monk ubacio je 11 od svoja 22 poena u produžecima, Huerter je pogodio važnu tricu za 130:125, pola minute prije kraja. U preostalom periodu je poentirao James s jedne, Monk s druge strane za krajnjih 132:127.

De‘Aaron Fox bio je najraspoloženiji kod Sacramenta s 37 poena, dok su goste nosili Anthony Davis (30 poena, 16 skokova) i LeBron James (27 poena, 15 skokova). Fox je u jednom trenutku morao da napusti igru zbog neugodne ozljede gležnja, ali se kasnije vratio na parket.

Dario Šarić ubacio je četiri poena uz osam skokova i pet asistencija za 21 minutu odigranih na gostovanju protiv Houston Rocketsa. Stephen Curry zaključio je utakmicu i pobjedu svoje momčadi s 24 poena, sedam skokova i šest asistencija. Golden State je slavio 95:106.

Denver je sredio Oklahomu 95:128 uz još jednu klasičnu partiju Nikole Jokića i njegovih 28 poena i 14 skokova. Bogdan Bogdanović i Atlanta Hawksi su stigli do prve pobjede i to vrlo uvjerljive kontra Milwaukee Bucksa u gostima 110:127. Osam igrača u gostujućem sastavu je išlo do 13 ili više poena. Young je stao na 20, Bogdanović na 17. Giannis Antetokounmpo upisao je 26 poena i 11 skokova.