Liga prvaka

Real rutinski s Leipzigom, Juventus se obrukao u Torinu

Benfica je u Torinu porazila Juventus sa 2-1 u okviru skupine H, dok je Real Madrid a 2:0 porazio RB Leipzig.
Sport / Nogomet | 14. 09. 2022. u 23:25 Bljesak.info

Aktualni europski prvak Real Madrid pobijedio je u susretu F skupine RB Leipzig sa 2:0.

Gosti su se dobro držali 80 minuta, no potom su primili dva gola. Za 1:0 je postigao Federico Valverde (80) na asistenciju Viniciusa Juniora, a pobjedu Kraljevskog kluba je potvrdio Marco Asensio u sudačkoj nadoknadi.

Luka Modrić je igrao do 81. minute za Real.

U drugom dvoboju iz ove skupine ukrajinski Šahtar i škotski Celtic su remizirali u Varšavi odigravši 1:1.

>

Gostujuću pobjedu u skupini H ostvarila je Benfica koja je u Torinu slavila sa 2-1 protiv Stare dame.

Sjajno je počelo za Juve, Arkadiusz Milik je u četvrtoj minuti pogodio za vodstvo, no u samoj završnici poluvremena izjednačio je Joao Mario iz kaznenog udarca. Gosati su okrenuli rezultat u 55. minuti preko Davida Neresa.

U ovoj skupini PSG je na gostovanju pobijedio Maccabi Haifu sa 3-1.

Izraelski prvak je poveo u 24. minuti golom Tjaronna Cheryja, a izjednačio je Lionel Messi u 37. minuti.

Domaćin se držao od 69. minute kada je Messi asistirao Kylianu Mbappeu za 2-1, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika PSG je razriješio u 88. minuti golom Neymara.