Liga prvaka

Modrić strijelac u pobjedi Reala, remi Milana u Salzburgu

Nogometaši RB Salzburga i Milana odigrali su 1-1 u skupini E Lige prvaka, u kojoj je ranije tijekom utorka Dinamo ostvario veliku pobjedu u Zagrebu protiv Chelseaja od 1-0.
Sport / Nogomet | 06. 09. 2022. u 23:08 Bljesak.info

Oba su pogotka u Salzburgu postignuta u prvom poluvremenu. Austrijski prvak je poveo golom Okafora u 28. minuti, dok je pet minuta prije odmora izjednačio Saelemaekers.

U nastavku utakmice se igralo otvoreno i ravnopravno. Oba su sastava imala dovoljan broj odličnih prilika za nove golove, no ostalo je 1-1 iz prvog dijela.

Hrvatski prvak Dinamo u sljedećem kolu gostuje kod Milana, 14. rujna (18.45 sati).

U skupini F Celtic je pred svojim navijačima dugo odolijevao aktualnom pobjedniku Lige prvaka, madridskom Realu.

U prvih 45 minuta nije bilo golova, ali je vrlo brzo u nastavku Real riješio susret i slavio 3-0. U 56. minuti domaćina je načeo Vinicius Junior, dok je u 60. za 2-0 pogodio Luka Modrić.

Prevario je dvojicu suparničkih igrača i potom, u svom stilu, vanjskim dijelom kopačke, s četiri-pet metara, pogodio mrežu Celtica.

Konačan rezultat u 77. minuti je postavio Eden Hazard.

U ovoj skupini još je Šahtar iznenađujuće pobijedio Leipzig u gostima 4-1.

Šved je doveo Šahtar u vodstvo već u 16. minuti. Favorizirani Leipzig je izjednačio u 57. golom Simakana, ali već u idućem napadu opet je Šved bio koban po bundesligaša.

Do kraja su iz kontri domaćina i definitivno slomili Mudrik i Traore, javlja Hina.