HNL

Jakirović nakon remija s Osijekom govorio o pobjedničkom mentalitetu

"Dinamo je momčad koja je navikla zabijati i pobjeđivati. Taj pobjednički mentalitet se gradi godinama. Jer kad zabiješ u 94. minuti i trčiš po gol uvjeren da možeš pobijediti, sve je jasno.''
Sport / Nogomet | 04. 03. 2024. u 00:10 Bljesak.info

U derbiju 25. kola SuperSport HNL-a Osijek i Dinamo su na Opus Areni pred 11.450 gledatelja odigrali 1:1.

Osijek je poveo u 26. minuti golom Domagoja Bukvića, a izjednačio je Sandro Kulenović u četvrtoj minuti nadoknade.

Nakon utakmice trener Dinama Sergej Jakirović osvrnuo se na igru svoje momčadi.

"Jako smo dobro ušli u prvih 15 minuta, imali smo lijepe šanse, ali Bralić je prelagano ulazio, parao nam linije, a onda smo naivno dobili gol iz brzog auta, onda smo se opet probudili, pokušali napraviti dodatan pritisak, kasnije smo dali u igru sve ofanzivno što smo imali. Na kraju smo izjednačili, ali mogao je i Matković na kraju zabiti i završiti utakmicu", rekao je trener Dinama, prenosi Gol.hr.

Kako komentirate to da Dinamo zabija puno golova u završnici?

"Dinamo je momčad koja je navikla zabijati i pobjeđivati. Taj pobjednički mentalitet se gradi godinama. Jer kad zabiješ gol u 94. minuti i trčiš po gol uvjeren da možeš pobijediti, sve je jasno.''

Dinamu sada slijedi PAOK na rasprodanom Maksimiru, u četvrtak od 21.00.

"PAOK je jako dobra momčad, dosta čvrsta, bit će to 50-50, ali mi ćemo pokušati ostvariti pozitivan rezultat uz našu publiku, nadam se da ćemo uspjeti, ali moramo biti pragmatični'', zaključio je Dinamov strateg.