UEFA U-21

Izrael nakon penala, Španjolska nakon produžetaka u polufinalu

Izraelska nogometna reprezentacija do 21 godine plasirala se u polufinale Europskog prvenstva zahvaljujući boljem izvođenju jedanaesteraca (4-3) u četvrtfinalnom dvoboju protiv Gruzije, odigranom u subotu u Tbilisiju.
Sport / Nogomet | 02. 07. 2023. u 00:15 Bljesak.info

U regularnih 90 minuta, kao i u 30 minuta produžetka, pogodaka nije bilo pa se pristupilo raspucavanju s 11 metara.

U udarcima s bijele točke Izraelci su bili uspješniji. Sva četvorica izvođača uspjeli su pogoditi mrežu, dok su kod Gruzijaca Giorgi Gagua i Saba Hvadagiani bili neuspješni.

Obojici je izraelski vratar Peretz obranio udarce i odveo svoju reprezentaciju u polufinale.

Izraelcima će se u dvoboju za plasman u finale suprotstaviti bolji iz dvoboja Engleske i Portugala koji je na rasporedu u nedjelju.

Mlada reprezentacija Španjolske u poluzavršnicu je prošla nakon pobjede od 2-1 protiv Švicarske, a pobjednik je odlučen u produžecima.

Španjolci su poveli golom Sergija Gomeza u 68. minuti, da bi u sudačkoj nadoknadi (90+1) poravnao Zeki Amdouni. U proužecima su se nešto bolje snašli nogometaši La Rojite, a pobjedu im je osigurao Juan Miranda u 103. minuti.

Španjolska će u polufinalu igrati s pobjednikom susreta Ukrajina - Francuska.