Na startu Europskog prvenstva

Hrvatska poražena od Ukrajine

Plasman u četvrtfinale izborit će dvije najbolje momčadi iz skupine. Tri najbolje reprezentacije s Eura, ne računajući Francusku koja ima izravan plasman, nastupit će na Olimpijskim igrama u Parizu iduće godine.
Sport / Nogomet | 21. 06. 2023. u 20:58 Bljesak.info

Mlada reprezentacija Hrvatske, igrači do 21 godine, je poražena na startu Europskog prvenstva od Ukrajine 0:2. Iako su stvorili nekoliko dobrih situacija, vršnjaci iz Ukrajine su bili konkretniji. U ranoj fazi utakmice Ukrajina se uspjela nametnuti pa je bolju igru u toj ranoj fazi krunisala golom Kashchuk nakon solo prodora.

Nakon primljenog gola dva dobra pokušaja iz slobodnih udaraca imao je Marko Bulat, nekoliko obećavajućih situacija, ali je ostalo do poluvremena 1:0. Na otvaranju drugog dijela Kashchuk je ubacio s desne strane, a Sikan se pored Franjića olako izborio za poziciju i glavom pogodio za 2:0.

Slično kao u prvom poluvremenu, opet je nakon primljenog gola Hrvatska zaigrala bolje, ali su se u fazi napada ispromašivali Stojković, Frigan, Dion Drena Beljo. Stojković je pogodio prečku u 61. minuti.
Hrvatskoj u subotu slijedi ogled sa Španjolskom, a u grupi je još i domaćin Rumunjska, s kojom će Hrvatska odmjeriti snage u utorak.