Liga prvaka

Interu minimalna pobjeda nad Atleticom, remi PSV-a i Borussije

Inter je u velikom obračunu s madridskim Atleticom u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka nastavio pobjednički niz slavljem 1:0 na San Siru, dok su PSV i Borussia Dortmund odigrali 1:1 u Eindhovenu.
Sport / Nogomet | 20. 02. 2024. u 23:00 Bljesak.info

Inter je uoči ovog dvoboja imao osam uzastopnih pobjeda u domaćim natjecanjima, pa je nastavio sjajan niz.

Jedini gol na San Siru postigao je Marko Arnautović u 79. minuti, iskupivši se za dva ranije promašaja.

Reinildo je pogriješio, Lautaro se sjurio u kazneni prostor i ponovno mu je Oblak obranio, a onda se lopta odbila do Arnautovića koji je konačno uspio ubaciti loptu u mrežu.

Talijani su bili bolja momčad, imali su više prilika i zasluženo su slavili.

U Eindhovenu je PSV nakon 45 minuta bio bolji protivnik, ali Borussia Dortmund nosi vodstvo na predah.

Nijemci su poveli nakon sjajnog udarca Malena u 24. minuti, a nakon toga je na terenu uglavnom postojao PSV.

Imali su domaći nekoliko izglednih prilika, ali su se ponajviše istaknuli promašajima.

U drugom dijelu je PSV bio znatno bolji i u 55. minuti stigao do zasluženog izjednačenja kada je Luuk de Jong pogodio s bijele točke za konačnih 1-1.