Serie A

Gol Brozovića i asistencija Perišića odveli Inter na vrh

Brozović je doveo "crno-plave" u vodstvo u 31. minuti svojim prvim ovosezonskim prvenstvenim golom, snažnim udarcem sa 20-ak metara nakon što mu je loptu glavom spustio D'Ambrosio.
Sport / Nogomet | 15. 04. 2022. u 21:34 Bljesak.info

Hrvatski reprezentativni veznjak Marcelo Brozović bio je strijelac prvog gola, dok je Ivan Perišić bio asistent za drugi pogodak Intera iz Milana u 3-1 (1-0) gostujućoj pobjedi protiv Spezije u prvom susretu 33. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Perišić je u 73. minuti ubacio s lijevog krila, a Lautaro Martinez je spretno reagirao te sa desetak metara skrenuo loptu u mrežu.

Maggiore je u 88. minuti lijepim golom sa 16 metara vratio tračak nade domaćima, ali je u trećoj minuti sudačke nadoknade Alexis Sanchez realizirao protunapad Intera za konačnih 3-1. GOLOVI

Brozović i Perišić odigrali su čitav susret za Inter, dok je Edin Džeko igrao do 60. minute.

Ovom pobjedom Inter je barem privremeno preuzeo čelo ljestvice sa 69 bodova, jednim više od gradskog rivala Milana koji igra protiv 'davljenika' Genove.