Serie A

Inter jedva do pobjede nad Veronom, Milanu bod protiv Leccea

Makar su ponudili neuvjerljivu partiju nogometaši Intera su osvojili tri domaća boda, u ogledu 18. kola talijanske Serie A svladali su Veronu 1-0.
Sport / Nogomet | 14. 01. 2023. u 23:26 Bljesak.info

Utakmica je odlučena već u trećoj minuti kada je jedini strijelac bio Argentinac Lautaro Martinez.

Do kraja poluvremena Inter je imao još dvije-tri solidne šanse koje nisu pretvorene u pogodak, dok se u nastavku igralo u vrlo sporom ritmu.

Inter nije želio, a Verona nije imala kvalitetu prijetiti te je sve završilo minimalnim domaćim slavljem 1-0.

Inter se na ljestvici bodovno izjednačio s trećim Juventusom. Verona je i dalje u opasnoj zoni, na 18. mjestu.

Pobjednika nije bilo u susretu između Leccea i Milana, ogled je završio 2-2.

Lecce je odigrao odlično prvo poluvrijeme nakon kojeg je vodio 2-0. Već u trećoj minuti grdno je pogriješila obrana Milana, a Theo Hernandez je postigao autogol, dok je u 23. Baschirotto potpuno šokirao Milan golom za 2-0 domaćina.

U nastavku se dotad blijedi Milan napokon razbudio te je prvo nakon odličnog udarca Rafaela Leaa smanjio na 1-2 u 58. minuti, dok je u 70. Calabria glavom, nakon također asistencije glavom Girouda, zabio za 2-2.

Serie A, 18. kolo:

Inter - Verona 1-0 (Martinez 3)

Lecce - Milan 2-2 (Hernandez 3-ag, Baschirotto 23 / Rafael Leao 58, Calabria 70)

Cremonese - Monza 2-3 (Ciofani 67, Dessers 83 / Ciurria 8, Caprari 19-11m, 55)

Petak:

Napoli - Juventus 5-1 (Osimhen 14, 65, Kvarackelia 39, Rrahmani 55, Elmas 72 / Di Maria 42)

Nedjelja donosi utakmice Sassuolo - Lazio, Torino - Spezia, Udinese - Bologna, Atalanta - Salernitana i Roma - Fiorentina. Kolo završava u ponedjeljak susretom Empoli - Sampdoria.