Veliko iznenađenje

Hoffenheim kao gost s 3:2 pobijedio Borussiju Dortmund

Veliko iznenađenje se dogodilo u nedjelju u 23. kolu njemačke Bundeslige, nogometaši Hoffenheima su u Dortmundu pobijedili Borussiju 3-2.
Sport / Nogomet | 25. 02. 2024. u 23:40 Bljesak.info/Hina

Da se sprema iznenađenje u Dortmundu pokazala je već druga minuta utakmice kada je Bebou doveo goste u vodstvo.

Borussia je imala spreman odgovor te je unutar samo pet minuta kreirala preokret. Malen je u 21. izjednačio, dok je Schlotterbeck u 25. minuti pogodio za 2-1 domaćina.

Kako su brzo primili dva pogotka tako su igrači Hoffenheima, u nastavku ogleda, jednako brzo zabili dva i pobijedili.

Gostujući junak bio je Maximilian Beier, strijelac oba pogotka, u 61. i 64. minuti.

GOLOVI

U udarnoj postavi Hoffenheima bio je hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić koji je zamijenjen u 67. minuti.

Borussia (D) je ostala četvrta, dok se Hoffenheim podignuo do sedmog mjesta ljestvice.

U posljednjem susretu ovog kola nogometaši Augsburga su nakon preokreta, pred svojim navijačima, bili bolji od Freiburga s 2-1.

Gosti su poveli golom Grifa iz jedanaesterca u 19. minuti te su tri boda držali u šaci sve do 72. minute.

Tada je krenuo preokret, prvo je izjednačio Uduokhai, dok je domaćinu tri boda osigurao Engels golom u 80. minuti.

GOLOVI

Augsburg je prekinuo niz od četiri ligaške utakmice bez pobjede, a u tom je razdoblju imao dva remija i dva poraza.

Freiburg je nastavio s lošim predstavama te u posljednjih pet ligaških utakmica ima četiri poraza i remi.

Augsburg se popeo na 11. mjesto ljestvice.

U prvom nedjeljnom susretu 23. kola njemačke Bundeslige nije bilo pobjednika, 2-2 su u Frankfurtu odigrali Eintracht i Wolfsburg.

Lacroix je u drugoj minuti doveo Wolfsburg u vodstvo, ali je već u 14. Max pogodio za 1-1.

Gosti su ponovno poveli u 36. minuti kada je Behrens pogodio domaću mrežu te je Wolfsburg vodio sve do 92. minute.

Tada je Marmoush postao domaći junak i postavio konačnih 2-2.

GOLOVI

Eintracht je ostao šesti na ljestvici, dok je Wolfsburg na 13. poziciji.

Bundesliga, 23. kolo:

Eintracht - Wolfsburg 2-2 (Max 14, Marmoush 90+2 / Lacroix 2, Behrens 36)
Borussia (D) - Hoffenheim (17.30 sati)
Augsburg - Freiburg (19.30 sati)

Subota:

Union Berlin - Heidenheim 2-2 (Gosens 43, Schaefer 45+2 / Dovedan 3, Beste 71)
Borussia (M) - Bochum 5-2 (Ngoumou 28, Weigl 35-11m, Reitz 72, Siebatcheu 78, Honorat 90+6 / Hofmann 75, Schlotterbeck 87)
Werder - Darmstadt 1-1 (Zimmermann 8-ag / Justvan 33)
Stuttgart - Koeln 1-1 (Millot 53 / Martel 62)
Bayern - Leipzig 2-1 (Kane 56, 90+1 / Šeško 70)