Bundesliga

Hertha pobjedom nad Borussijom praktično 'riješila' prvenstvo

Hertha je u posljednjem subotnjem susretu 17. kola Bundeslige na domaćem terenu u Berlinu svladala Borussiju s 3-2. Borussia (D) je ostala druga na ljestvici, ali s ogromnim zaostatkom za Bayernom (43-34 bodovi).
Sport / Nogomet | 19. 12. 2021. u 10:54 Bljesak.info

Vrlo je izgledno da je berlinska Hertha u samom finišu jesenskog dijela 'odredila' prvaka Njemačke za sezonu 2021/2022. Naime, nanijevši poraz Borussiji iz Dortmunda, klub iz glavnog grada ostavio je žuto-crne na još većoj, reklo bi se - nedostižnoj distanci iza Bayerna.

Hertha je u posljednjem subotnjem susretu 17. kola Bundeslige na domaćem terenu u Berlinu svladala Borussiju s 3-2.

Na poluvremenu su gosti vodili pogotkom Brandta iz 31. minute, ali u nastavku, od 51. do 69. minute, uslijedio je veliki preokret. Prvo je za 1-1 zabio Alžirac Belfodil, dok je potom dva gola za 3-1 Herthe postigao Marco Richter.

Sve što je Borussia (D) do kraja napravila jest smanjiti na 2-3, ali i jedan bod je ostao nedohvatljiv. Marin Pongračić je odigrao cijelu utakmicu za poraženi sastav i zaradio žuti karton. GOLOVI

Borussia (D) je ostala druga na ljestvici, ali s ogromnim zaostatkom za Bayernom (43-34 bodovi). Ovom pobjedom Hertha je skočila na 11. mjesto ljestvice.

Bundesliga, 17. kolo:

Hertha - Borussia Dortmund 3-2 (Belfodil 51, Richter 57, 69 / Brandt 31, Tigges 83)
Leipzig - Arminia 0-2 (Serra 57, Okugawa 75)
Eintracht - Mainz 1-0 (Lindstroem 34)
Hoffenheim - Borussia (M) 1-1 (Akpoguma 90+1 / Embolo 35)
Bochum - Union Berlin 0-1 (Kruse 16)
Greuther Fürth - Augsburg 0-0