Liga prvaka

Građani preokretom svladali Borussiju, Napoli uspješan u Glasgowu

Manchester City preokretom je stigao do slavlja protiv Borussije Dortmund na svom terenu.
Sport / Nogomet | 15. 09. 2022. u 00:05 Bljesak.info

U skupini G Lige prvaka Manchester City je preokretom stigao do pobjede protiv Borussije Dortmund sa 2:1.

Gosti su poveli u 56. minuti golom Judea Bellinghama, no Građani su u završnici susreta okrenuli rezultat. Izjednačio je John Stones u 80. minuti, a pobjedu Cityju donio je Erling Haaland u 84. minuti pogodivši u mrežu svog bivšeg kluba.

Bio je to negov treći gol u prva dva kola, te već 13. ove sezone nakon što je deset zabio u prvenstvu.

FC Kopenhagen i Sevilla su odigrali bez golova, a Ivan Rakitić je za goste igrao do 67. minute.

Standings provided by SofaScore LiveScore

U susretu iz A skupine Napoli je u Glasgovu pobijedio Rangers sa 3:0. Strijelci za talijanski sastav bili su Matteo Politano u 68. minuti iz jedanaesterca, Giacomo Raspadori u 85. i Tanguy Ndombele u sudačkoj nadoknadi. Domaćin je od 55. igrao bez isključenog Jamesa Sandsa.

U jučerašnjem dvoboju Liverpool je pobijedio Ajax sa 2:1, a pobjednički poogdak zabio je Joel Matip glavom u 89. minuti.

Mohamed Salah je doveo domaće u vodstvo u 17. minuti, ali je vodstvo trajalo samo 10 minuta prije nego što je Ajax izjednačio fantastičnim udarcem Mohammeda Kudusa.