Drže korak

Gostujuća pobjeda Borussije Dortmund u Bremenu

U posljednjem subotnjem ogledu 25. kola Bundeslige nogometaši dortmundske Borussije osvojili su tri boda u Bremenu gdje su pobijedili Werder 2-1.
Sport / Nogomet | 09. 03. 2024. u 21:43 Bljesak.info

Borussia (D) je mirno i uvjerljivo krčila put prema pobjedi te je u prvom poluvremenu stvorila dva gola prednosti. Strijelci su bili Malen u 21. te Sancho u 38. minuti.

Međutim, na samom kraju prvog dijela pocrvenio je igrač Borussije Sabitzer što je domaćinu otvorilo šansu u nastavku susreta.

Werder je konstantno napadao tijekom drugog dijela, a smanjio je u 70. minuti golom Nijnmaha.

Tražio je domaćin novi gol i bod, ali gosti iz Dortmunda su izdržali sve nalete te su slavili s 2-1. Ta je pobjeda vratila Borussiju na četvrto mjesto ljestvice. Werder je ostao deveti.

Nogometaši Bayerna uspješno su odradili domaći posao te su na svojoj Allianz Areni svladali Mainz s čak 8-1.

Bundesliga, 25. kolo:

Werder - Borussia (D) 1-2 (Nijnmah 70 / Malen 21, Sancho 38)

Bayern - Mainz 8-1 (Kane 13, 45+7, 70, Goretzka 19, 90+2, Mueller 47, Musiala 61, Gnabry 66 / Amiri 31)
Leipzig - Darmstadt 2-0 (Isherwood 3-ag, Baumgartner 50)
Borusia (M) - Koeln 3-3 (Honorat 32, Hack 71, 73 / Alidou 7, 64, Downs 79)
Augsburg - Heidenheim 1-0 (Gouweleeuw 22)