Serie A

Gostujuća pobjeda Atalante; Romi rimski derbi

U posljednjem susretu 30. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta je na gostovanju pobijedila Bolognu sa 1-0 skočivši na peto mjesto ljestvice.
Sport / Nogomet | 20. 03. 2022. u 23:36 Bljesak.info

Pogodak odluke u Bologni zabio je Moustapha Cisse u 82. minuti.

U posljednjim trenucima susreta Mario Pašalić postigao još jedan pogodak za Božicu, no naknadno je poništen zbog zaleđa u začetku akcije.

U derbiju kola Roma je na stadionu Olimpicu pobijedila gradskog suparnika Lazio sa 3-0 produživši niz bez poraza u prvenstvu na posljednjih osam kola.

Junak susreta bio je dvostruki strijelac Tammy Abraham, a među strijelce se upisao i Lorenzo Pellegrini.

Engleski napadač je doveo Romu u vodstvo nakon svega 56 sekundi utakmice, što je bio najbrži pogodak u "Derby della Capitale" u Serie A.

U 22. minuti Abraham je povisio na 2-0, a fantastično Romino poluvrijeme zaokružio je Pellegrini sjajno pogodivši iz slobodnog udarca u 40. minuti utakmice.

Verona je odigrala je 1-1 na gostovanju kod Empolija, dok je Juventus porazio Salernitanu sa 2-0.

Empoli je protiv Verone poveo u 26. minuti golom Federica Di Francesca, a gosti su je izjednačili u 71. preko Mattea Cancellierija.

Torinska "Stara dama" je u susretu 30. kola rutinski odradila posao protiv "fenjeraša" Salernitane pobijedivši sa 2-0, no Juve ponovo nije pružio dojmljivu partiju.

Domaćin je poveo u petoj minuti golom Paula Dybale, a pobjedu je potvrdio Dušan Vlahović pogotkom u 29. minuti.

U prvom nedjeljnom susretu Sampdorija je na gostovanju pobijedioa Veneziju sa 2-0. Oba gola zabio je Francesco Caputo (24, 38).

Na ljestvici vodi Milan sa 66 bodova, Napoli je drugi s tri bodam manje, dok Inter na trećem mjestu ima 60 bodova, ali i susret manje.

Juventus je četvrti sa 59 bodova, a zatim slijede Atalanta (51) i Roma (51).