Serie A

Roma pobijedila nakon mjesec dana

Utakmicu je odlučio gol Sergija Oliveire u 33. minuti iz jedanaesterca, a podsjetimo kako je taj igrač pojačao Romu prije nekoliko dana kada je došao iz Porta.
Sport / Nogomet | 16. 01. 2022. u 20:47 Bljesak.info

Prvenstvenu pobjedu napokon su ostvarili nogometaši Rome koji su u 22. kolu Serie A, na svom Olimpicu, s minimalnih 1-0 svladali Cagliari.

Rimljani su pobijedili u prvenstvu nakon mjesec dana i tri utakmice u nizu u kojima su gubili od Milana i Juventusa te remizirali doma protiv Sampdorije.

Cagliari je vrlo lako mogao izjednačiti u završnici kada je stisnuo Romu u njen šesnaesterac. No, domaćina su spašavali golman Rui Patricio, kao i okvir vrata.

Roma se na ljestvici bodovno izjednačila s gradskim rivalom Lazijom (po 35 bodova) te se nalaze na šestom i sedmom mjestu.

Venezia i Empoli su odigrali 1-1, a izdvojimo kako je za domaćina asistirao Nani. Nekadašnja zvijezda Manchester Uniteda i portugalske reprezentacije prije nekoliko dana je pojačao Veneziju.