Derbi začelja

Preokret Željezničara u Gabeli za važne bodove u borbi za ostanak

Jedan od derbija začelja 29. kola Premijer lige u Gabeli su odigrali GOŠK i sarajevski Željezničar.
Sport / Nogomet | 27. 04. 2024. u 17:55 M.V. | Bljesak.info

Željezničar je pobijedio GOŠK s 2:1 i tako povezavši dvije pobjede izašao iz opasne zone kada je ostanak u Wwin ligi u pitanju. GOŠK je poveo već u 6. minuti golom Dine Skorupa koji je nakon kornera pospremio jedan odbijanac u mrežu gostiju.

Ipak, Željezničar je u 21. minuti uspio izjednačiti. Nakon centaršuta Amoaha pogodio je Sulejman Krpić.

U drugom dijelu Željezničar pravi potpuni preokret. Amoah je tukao, vratar Filip Vasilj obranio njegov udarac, no Saudijac Al-Jaber bio je na pravom mjestu i pogodio za 2:1.

Do kraja su domaći pokušali doći barem do boda, no iako je sudac Luka Bilbija produžio susret za više od sedam minuta, Željezničar je izdržao i odnio u Sarajevo važne bodove.