Pet kola prije kraja

GOŠK osigurao prvo mjesto: Premijer liga se ponovno vraća u Gabelu

Iako nije pobijedio u Maglaju, GOŠK je pet kola prije kraja Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine i matematički osigurao prvo mjesto u ligi.
Sport / Nogomet | 06. 05. 2023. u 18:55 M.V. | Bljesak.info

GOŠK iz Gabele odigrao je 1:1 s ekipom Simm Bau u Maglaju, ali su izgubila oba njegova dosadašnja pratitelja, Zvijezda i Goražde. Tako GOŠK u zadnjih pet kola ulazi sa 16 bodova prednosti i već sada je osigurao prvo mjesto.

Prema tome Premijer liga će se opet iduće sezone igrati u Gabeli, prvi put još od sezone 2018/2019. kada je GOŠK ispao iz elitnog ranga.

GOŠK je u Maglaju vodio od 12. minute preko Antonija Raguža, no domaći su izjednačili pet minuta prije kraja, praktično iz prve svoje prilike.

Istovremeno, Goražde je izgubilo u Banovićima od Budućnosti, a Zvijezda u Travniku istim rezultatom 0:2, pa ne mogu ni teoretski dostići GOŠK.