Bundesliga

Freiburg skočio na drugu poziciju, visok poraz Union Berlina

SC Freiburg se probio do drugog mjesta u njemačkoj Bundesligi svladavši kod kuće Köln s 2-0 u 13. kolu. Leverkusen je s visokih 5-0 pobijedio Union Belin, momčad koja je nekoliko tjedana držala vodeću poziciju.
Sport / Nogomet | 06. 11. 2022. u 21:14 Bljesak.info

Freiburg je do pobjede došao zahvaljujući Austrijancu Michaelu Gregoritschu koji je upisao pogodak i asistenciju. U 53. minuti asistirao je Jeong Woo-yeongu, da bi u 64. i sam zabio.

Freiburg zaostaje bod za liderom Bayernom, a na drugom mjestu preskočio je Union Berlin koji je doživio težak poraz kod Bayer Leverkusena (0:5).

Nakon slabog prvog poluvremena, Bayer Leverkusen trenera Xabija Alonsa razbio je obranu Union Berlina, najbolju u njemačkoj ligi uoči susreta, postigavši pet golova u razmaku od pola sata.

Do visoke pobjede su Apotekari došli preko Roberta Andricha (46.), Moussa Diabyja (56., 58.), Adama Hlozeka (68.) i Mitchela Bakkera (76.). GOLOVI